آن مونی، FAIA، LEED AP و مدیر مؤسس در سالت لیک سیتی و مستقر در لس آنجلس معماری Sparano + Mooney، از اولین دوره استودیوی طراحی خود می دانست که این صنعت برای او در نظر گرفته شده است. او گفت: «این کار مرا هیجان زده کرد و به نحوی درگیر کرد که هیچ چیز دیگری نداشت. «شبهای پایانی و کار شدیداً سخت به نوعی به من انرژی داد و به سطحی از خلاقیت رسید که قبلاً در خودم تشخیص نداده بودم. این یک هدیه باورنکردنی است که کاری را در زندگی پیدا کنید که قرار بود انجام دهید، زیرا ما را در مسیر روشنی قرار می دهد که چه کسی می توانیم از نظر حرفه ای و شخصی تبدیل شویم.

آنه با بیش از 25 سال تجربه در طراحی معماری، مدیریت پروژه و مدیریت ساخت، بر برنامه ریزی، برنامه نویسی، طراحی و مدیریت فرآیند پروژه های کلیدی شرکت نظارت می کند. به عنوان یک متخصص معتبر از سال 2004، Anne تلاش های هماهنگی LEED و Net-Zero Energy شرکت را برای ارائه راه حل های طراحی پایدار برای هر مشتری هدایت می کند. او همچنین در حال حاضر به عنوان رئیس مشترک کمیته محیط زیست AIA یوتا (COTE) و شورای پوشش ساختمان (BEC) فعالیت می کند.

زنی روشن پوست با موهای قهوه ای متوسط ​​که پیراهنی مشکی پوشیده است

Anne Mooney \ عکس: Dave Titensor

“کار من همیشه هم یک شغل و هم سرگرمی بوده است – من از سفر، فیلم، مطالعه و زندگی روزمره با معماری و طراحی عالی لذت می برم. شهر مورد علاقه من بارسلونا است. من یک روز به یاد ماندنی را در آنجا گذراندم که شامل بازدید از La Sagrada Familia گائودی، موزه خوان میرو و غرفه بارسلون بود. این بهشت ​​معماری برای کسی مثل من بود. من همچنین چندین بار تجربه زندگی در ایتالیا را داشته‌ام و این کشوری است که طراحی در تمام جنبه‌های زندگی از معماری و دکوراسیون داخلی گرفته تا مد و غذا ایجاد شده است.

زمانی که در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کردم، در سوئیس زندگی می کردم و از آثار لوکوربوزیه در فرانسه و سوئیس بازدید می کردم. تجربه شخصاً این ساختمان‌ها (مسکن، تجاری، عبادت و فضاهای فرهنگی) باعث شد که قدرت طراحی را به شیوه‌ای احشایی که تصاویر قادر به انتقال آن نیستند، درک کنم.» «در مقیاس بزرگ‌تر، مارسی یونیت دی هبیتاسیون الهام‌بخش بود زیرا امکانات عمومی – مراقبت از کودکان، مغازه‌ها، هنرهای عمومی و غیره – را به یک ساختمان مسکونی با واحدهای کوچک، اما با طراحی خوب وارد کرد. و در مقیاس کوچک، کابین و خانه لوکوربوزیه که با Eileen Grey، E1027 طراحی شده است، نمونه‌هایی از فضاهای خانگی ساده در امتداد ریویرای زیبای فرانسه هستند. در همین نزدیکی شما همچنین می توانید محل قبری را که او برای خود و همسرش طراحی کرده است به عنوان “خانه” نهایی آنها بیابید. اثبات اینکه طراحی در همه چیز وجود دارد اگر بدانید چگونه به دنبال آن بگردید.

READ  ده فضای داخلی توسط دانش آموزان هنر و طراحی Corcoran دانشجویان کارشناسی ارشد

آن به عنوان استاد معماری و منتقد طراحی، آموزش، آموزش، و مربی معماران نوظهور و متخصصان طراحی خدمت کرده است. طرح های برنده جوایز او در بیش از 35 نشریه و نمایشگاه ملی و بین المللی به نمایش درآمده است. او به عنوان یکی از زنان برتر معماری در سال 2020 انتخاب شد مجله زندگی کوهستانیو مدال نقره توسط منطقه کوهستان غربی AIA در سال 2021 اعطا شد. آن همچنین یک مربی متعهد نسل بعدی معماران است که انتصابی به عنوان استاد معماری در دانشکده معماری دانشگاه یوتا دارد.

آن در سال 2023 به عضویت دانشکده معماران مؤسسه آمریکایی انتخاب شد. یک مونوگراف از روند کار و طراحی شرکت، با عنوان Sparano + Mooney Architecture: A Way of Working، توسط Hatje Cantz (برلین: 2022) منتشر شد، و نمایشگاه برتر این شرکت که روش‌شناسی آن را بررسی می‌کند از 10 مارس تا 15 ژوئیه 2023 در موزه هنرهای معاصر یوتا افتتاح می‌شود. اگر در شهر هستید حتماً از آن بازدید کنید!

این هفته، آن مونی به ما می پیوندد جمعه پنج!

جزئیات تخته سنگ مرمر

1. عشق به مواد

این قطعه دیدنی از سنگ مرمر امسال در حیاط سنگ مرمر و سنگ اروپایی پیدا شد – یکی از لذت های کار به عنوان یک معمار، کشف مواد خام مانند این و طراحی فضاهایی برای تجلیل از آنها است. در هر کمیسیون طراحی، ما یک زبان مواد و مجموعه ای از ایده ها در مورد مواد ایجاد می کنیم. این شامل در نظر گرفتن چگونگی به کارگیری مواد در یک طرح و جزئیات در معماری است. من همیشه به این فکر می‌کنم که چگونه از مواد و تزئینات برای انتقال ایده‌ها و مدیریت تجربیات در فضاهایی که طراحی می‌کنیم استفاده می‌کنیم.

READ  غرفه چوبی مدرن در درخت جاشوا کالیفرنیا ادغام شده است

تشکیل سنگ در یک چشم انداز طبیعی

2. هزارتو در صحرای یوتا

گذراندن زمان در طبیعت زمینه ساز است و ذهن من را خلاقانه باز می کند. این هزارتو در کاینتا، یوتا، هم منظره و هم یک مراقبه و متحرک است
تجربه در کویر من احساس افتخار می کنم که وقتم را در غرب آمریکا بگذرانم، جایی که ما با زیبایی های طبیعی، از کوه ها گرفته تا بیابان ها احاطه شده ایم. نسل‌های هنرمندانی که در این زمینه کار می‌کنند نیز الهام‌بخش هستند – از آن‌هایی که با اینستالیشن‌های لند آرت یادگاری کار می‌کنند تا مداخلات ساده‌ای مانند این مجموعه‌ای از سنگ‌ها که الگویی را برای تشکیل مسیری هدفمند ایجاد می‌کنند.

آزمایشگاه سیاه پوست در حالی که دراز کشیده بود باندانا قرمز پوشیده بود

3. فیدو ژست آرامی می گیرد

همراه قابل اعتماد من، Phideaux، خوشحالی است که هر روز به خانه می آید و گاهی اوقات می توان آن را در کنار من در دفتر پیدا کرد! از آنجایی که فشارهای کاری ناگزیر افزایش می یابد، داشتن همراهی قابل اعتماد یک حیوان خانگی دوست داشتنی بسیار خوب بوده است. در پایان روز، این توله سگ همیشه خوشحال است که من را از در می‌بیند به امید چند غذا و با خوش شانسی قدم زدن یا پیاده‌روی در مسیر مورد علاقه. خانه ما دارای کف‌های بتنی است که نگهداری از آن آسان است و با حیوانات خانگی قابل بخشش است. Phideaux در اینجا روی یک فرش بادوام Chilewich در فضای داخلی و خارجی دیده می‌شود که وقتی گل و لای باغ را دنبال می‌کند تمیز می‌شود.

کاسه سفالی آبی و قهوه ای دست ساز

4. سفال ساخته شده توسط دخترم، کلر

من عاشق اشیاء روزمره ای هستم که اغلب با آنها تعامل داریم و به خوبی طراحی و ساخته شده اند. این کاسه را دخترم کلر که عاشق خاک رس است پرتاب کرده است. قطعه سنگی برای استفاده به عنوان یک کاسه میان وعده کوچک یا بستنی ساخته شده بود، اما من برای همه چیز از آن استفاده می کنم. رنگی دوست‌داشتنی دارد و قسمت پایینی آن به جای پای برآمده که بیشتر دیده می‌شود دارای فرورفتگی است، بنابراین به‌طور یکپارچه روی یک سطح قرار می‌گیرد.

READ  گزینه های جایگزینی کف چوبی | کفپوش چوبی با تخفیف

طلوع آفتاب پاییزی

5. نورافشانی سحرگاهی جادویی در صبح پاییز 2022

بدون فیلتر! این عکس یک روز صبح زود گرفته شده است که نور سحر شاخ و برگ های پاییزی را به جادویی ترین شکل روشن کرد. لحظات نادری مانند این برای کسانی که زودتر برمی‌خیزند زودگذر و به‌طور چشمگیری پاداش‌دهنده هستند. در مدت ده دقیقه منظره به نمای معمولی صبح تبدیل شد – که هنوز هم فوق العاده است – اما رنگ‌آمیزی خارق‌العاده‌ای که کمی قبل ارائه شده بود را از دست داد. من معمولاً آدم صبحگاهی نیستم، اما چنین روزهایی مرا به فکر تجدید نظر جدی وادار می کند!

عکاسی از آن مونی.

اثر آن مونی:

ساختمان قهوه ای روشن جعبه ای شکل که با رشد دره اطراف ترکیب می شود

کانیون هاوس، واقع در کنیون مهاجرت درست بالای سالت لیک سیتی، یوتا. این اقامتگاه خانوادگی معاصر 2500 SF برای زوجی با فرزندان خردسال طراحی شده است. این خانه به گونه ای طراحی شده است که مناظر وسیع دره را به تصویر بکشد و در عین حال مجموعه ای از فضاهای گردهمایی و سرگرمی را برای خانواده، چه در داخل و چه در خارج، ارائه می دهد. \ عکس: دنیس میچم

کلیسای دایره ای قهوه ای روشن

کلیسای کاتولیک سنت جوزف کارگر + کلیسای کوچک روز. این پروژه عبادت در غرب اردن، یوتا، با توسعه جامعه، برنامه‌نویسی و مراحل برنامه‌ریزی اصلی به رهبری Sparano + Mooney Architecture برای کمک به تعیین چشم‌انداز جایگزینی یک کلیسا و ساختمان روحانی دهه 1960 آغاز شد. \ عکس: جرمی بیترمن

موزه مدرن با تعداد زیادی پنجره در هنگام غروب

موزه هنر نورا اکلس هریسون (NEHMA) در دانشگاه ایالتی یوتا. طراحی نما از پانل های عمودی خطی از روی مات و سوراخ شده تشکیل شده است که به مادی بودن ساختمان هنرهای نمایشی اشاره دارد اما با یک الگو و رویکرد طراحی منحصر به فرد. تخلخل نما رهگذران را به تماشای موزه دعوت می کند و در شب فعالیت ها و نمایشگاه هایی که در داخل این نما قرار دارند می درخشند. \ عکس: جرمی بیترمن

اقامتگاه کوچکی که در دوردست یک مزرعه دیده می شود

Wabi-Sabi، واقع در کانیون مهاجرت در بالای سالت لیک سیتی. این خانه که برای یک خانواده جوان طراحی شده است، منظره ای منحصر به فرد از دره مرتفع را با ارتباط نادر و مستقیم با طبیعت جشن می گیرد. این طرح به عنوان بیانی از عناصر ایستا و پویا تصور شد که به ارتباط بین کوه، پوشش گیاهی و حیات وحش در سایت اشاره دارد. \ عکس: مت وینکویست

این پست حاوی لینک های وابسته است، بنابراین اگر از یک لینک وابسته خرید کنید، پورسانت دریافت می کنیم. برای حمایت از دیزاین شیر متشکریم!

کلی بیل سردبیر ارشد دیزاین میلک است. این طراح گرافیک و نویسنده اهل پیتسبورگ از زمانی که به یاد می آورد عشق عمیقی به هنر و طراحی داشته است و از به اشتراک گذاشتن یافته های خود با دیگران لذت می برد. وقتی حواسش به هنر و طراحی عالی نرود، او را می‌توان یافت که در آشپزخانه به‌هم ریخته است، تا جایی که ممکن است اطلاعات مصرف می‌کند، یا روی کاناپه با سه حیوان خانگی‌اش. @designcrush او را در شبکه اجتماعی پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید