استودیوی معماری Wutopia Lab از لایه هایی از فلز سوراخ شده برای تبدیل دو ساختمان غیرقابل استفاده در سواحل رودخانه یونگینگ تایزو به کتابفروشی روشن و مدرن استفاده کرده است.


استودیو به جای تخریب ساختمان های موجود یا تلاش برای انجام “جراحی زیبایی” در نمای درهم و برهم تجاری آنها ، تصمیم گرفت که سازه ها را به سادگی در پانل های آلومینیومی سفید بپیچد.

نمای شب از کتابفروشی روشن Duoyin
ایستگاه کتابخانه Duoyun در Taizhou (بالا) دارای نمای آلومینیومی سوراخ شده است (تصویر بالا)

نمای حاصله سطوح متفاوتی از شفافیت را ارائه می دهد و آثار ساختمانهای اصلی را که اکنون اولین پاسگاه خرده فروشی چینی Duoyun Bookstore در خارج از شانگهای در خود جای داده است ، آشکار می سازد.

توضیح داد: “با کنترل میزان سوراخ شدن ، نمای ابر لایه هایی ایجاد می کند که کتابفروشی را پنهان می کند.” آزمایشگاه ووتوپیا بنیانگذار و معمار اصلی یو تینگ.

“دیوار آلومینیومی سفید مداوم به عنوان افزودنی برای ایجاد تفریق تصویری آرام و دلپذیر استفاده می شود. ابری بر فراز رودخانه بالا می رود و خوانندگان کتابفروشی در ابر هستند.”

برش ابری در نمای آلومینیومی سفید سوراخ شده مغازه Huangyan توسط آزمایشگاه Wutopia
برش های بدون موج در نما ، شکل ابرها را نشان می دهد

طرح اولیه سایت ، که تینگ آن را “پراکنده و بدون تمرکز” توصیف می کند ، مجدداً برای قرار دادن تعدادی از باغ های کوچک و همچنین یک حیاط مرکزی برای اتصال ساختمانها به یک مجموعه واحد تجسم شد.

در این فرآیند ، آزمایشگاه Wutopia مجبور شد در دو ساختمان دیگر ، متعلق به بخش خصوصی کار کند و از حصار بین آنها برای حیاط جلویی کوچک و ورودی کتابفروشی استفاده کند.

حیاط با سنگریزه سفید ، مسیر سنگی و درخت مرکزی در کتابفروشی Duoyin
حیاط داخلی در اطراف درخت مرکزی سازماندهی شده است

درختان و گیاهان اصلی سایت در حیاط دست نخورده باقی مانده اند ، با سنگریزه های سفید احاطه شده است که به آثار هنرمند سلسله مینگ اشاره می کند کیو یینگبه

READ  The Link Up: کفش های کتانی جدید (بسیار جالب) Em، تی شرت راحت آرلین، خشک شدن سریع، و خیره کننده ترین کفپوش های مرمری که تا به حال دیده ایم

مکان های استراحت توسط دو “مدفوع ابری” ، یکی سفید و دیگری آبی ، از پلاستیک بازیافتی دریایی تهیه شده است.

حیاط با سنگریزه سفید احاطه شده توسط نمای آلومینیومی سفید سوراخ شده توسط Wutopia Lab
کف خارج از خانه با سنگریزه های سفید پوشیده شده است

در داخل ، کتابفروشی Duoyun در دو سطح و پنج منطقه مختلف رنگ بندی شده تقسیم شده است.

طبقه اول محل نمایشگاهی صورتی و بنفش و سالن سخنرانی پلکانی قرمز رنگ و همچنین اتاق جلسات با رنگ خنثی است که همه از طریق تراس های مختلف به یکدیگر متصل شده اند.

این مکان ها دارای سکوی بازی کودکان ، تراس بحث و گفتگو با آتش نشانی و تراس هزارتویی است که به عنوان یک کافه در فضای باز عمل می کند.

در اینجا ، معماران یک گلخانه آبی ساخته شده از یک شیشه مخصوص را نصب کردند که به صورت محلی برای استفاده در صنعت خودرو ساخته شده است. با لمس یک دکمه ، نمای بیرونی رودخانه یونگنینگ بی رنگ می شود.

غرفه های دایره ای شکل نارنجی رنگ در کافه کتابفروشی Duoyin
غرفه های دایره ای نارنجی رنگ در کافه طبقه همکف وجود دارد

در طبقه همکف ، مشتریان می توانند قسمتی را که به کتاب های سبک زندگی اختصاص داده شده است ، بر روی غرفه نارنجی مثلثی شکل ، بیابند.

این ادای احترام به a نصب 1967 توسط هنرمند آفریقای جنوبی Roelof Louw، که در آن 6000 پرتقال روی هرم بلند مرتب شده بود.

غرفه هرمی آبی بنزینی تیره در کتابفروشی Duoyin ایستاده است
کتابها روی غرفه های هرمی شکل نمایش داده می شوند

همین پرتقال پر جنب و جوش نیز در محوطه بازی کودکان در طبقه بالا و در غرفه های مدور غرفه قهوه ، که در شرق نزدیک آب قرار دارد ، جمع آوری می شود.

READ  تریلر کمپر تمام الکتریکی Lightship L1 تقریباً خودش را یدک می کشد

پس از طی مسیر از طریق فروشگاه در طبقه همکف ، بازدیدکنندگان به یک منطقه فرهنگی و خلاق هدایت می شوند. این را می توان با پالت بنزینی-آبی رنگی که روی قفسه بندی و وسایل نمایشگر اعمال می شود ، از جمله دومین صفحه نمایش هرمی شکل ، مشخص کرد.

کتابفروشی توسط آزمایشگاه Wutopia با پایه های بنزینی آبی رنگ و سقف آلومینیومی راه راه
صفحات آلومینیومی راه راه سقف را در قسمت عمده خرده فروشی کتابفروشی Duoyun قرار داده است

این منطقه همچنین دارای دو سالن مطالعه مختلف و همچنین منطقه اصلی خرده فروشی مغازه با یک صندوقدار صندوقدار اکریلیک مثلثی و شفاف است.

یک سایبان نورانی از صفحات آلومینیومی راه راه روی سقف های این قسمت نصب شده است تا سطح رودخانه خارج را به یاد بیاورد.

راه پله چوبی با نمایش کتاب که توسط آزمایشگاه Wutopia طراحی شده است
بازتولید کتابهای کمیاب در راه پله ای با روکش چوب نمایش داده می شود

از طریق یک راه پله مارپیچ نارنجی یا یک راه پله چوبی با قسمت نمایش یکپارچه برای بازتولید کتابهای کمیاب ، می توانید به طبقه اول از کافه دسترسی پیدا کنید.

آزمایشگاه ووتوپیا در سالهای اخیر تعدادی کتابفروشی غیرمعمول طراحی کرده است ، از جمله یکی از آنها که روان انسان را ترسیم می کند و دیگری با چراغ مثلثی شکل که در 6 داستان سوراخ می شود.

عکاسی توسط تصاویر CreatARبه

دیدگاهتان را بنویسید