آدی گودریچ، طراح و هنرمند فضایی، فروشگاه سبک زندگی Dreams در دهکده Atwater لس آنجلس را با جزئیات رنگارنگ سورئالیستی، از جمله یک تلفن خرچنگ و یک سنگ آبی “درخشنده” پر کرده است.


گودریچ این فروشگاه را به همراه شریک خلاق خود و رویاهامالک، مونیکا ناوارو، که قبلاً با او در خواربارفروشی Win + Eggs در همان محله کار کرده بود.

Dreams Los Angeles اثر آدی گودریچ
فروشگاه سبک زندگی در روستای آتواتر، لس آنجلس واقع شده است

فضای داخلی Dreams از رویاهای روز و جنبه سوررئالیستی رویاها، با لوازم جانبی داخل فروشگاه مانند تلفن خرچنگ که با سر به هنرمند اشاره می کند، آگاه شد. اثر هنری سالوادور دالی در سال 1938.

“فروشگاه از روحیه سوررئالیست هایی الهام گرفته شده بود که بی منطقی، ماجراجویی و رویاپردازی را پذیرفتند.” گودریچ به دیزین گفت.

سنگ آبی در فروشگاه لس آنجلس
Dreams دارای رنگ های سفالی گرم و مجسمه آبی متضاد است

او افزود: “صاحبان از من خواستند که یک فروشگاه مفهومی با این موضوع طراحی کنم.”

“من قصد داشتم فضایی را طراحی کنم که شبیه یک سفر باشد. نه یک ایده، بلکه چندین ایده. برای انجام این کار، همچنین نیاز به احساس آرامش و هدایت داشت، بنابراین از رنگ برای برانگیختن احساسات مختلف هنگام عبور بازدیدکننده از فضا استفاده شد.”

پیشخوان چوبی موج دار در فروشگاه سبک زندگی
در سراسر فروشگاه از اشکال موج دار و منحنی استفاده شده است

Dreams ظروف خانه و پوشاک را توسط هنرمندان محلی و برندهای بزرگتر به فروش می رساند و به بخش های مختلفی مانند خانه، داروخانه، کتاب، کودکان، پوشاک و لوازم جانبی تقسیم می شود.

هنگام ورود به فروشگاه، که ابعاد آن فقط 12 در 72 فوت (3.6 در 21 متر) است، با رنگ‌های گرم هلویی و سفالی که جای خود را به آبی‌ها و سبزهای آرام‌تر در پشت می‌دهد، استقبال می‌کنند.

READ  بهترین بهترینها! 10 پست برتر سال 2023

در انتهای خود، یک “صخره” بزرگ کلاین آبی حس رویایی دیگری به فضای داخلی می بخشد.

سنگ آبی در انتهای فروشگاه رویاها
طراح، آدی گودریچ، سنگی با رنگ آبی را به فروشگاه اضافه کرد

گودریچ توضیح داد: «من می‌خواستم سنگ به معنای واقعی کلمه نقطه‌ای برای پایه‌گذاری فروشگاه باشد.

“صخره موضوع اصلی در ترکیب بندی است و از کنار هم قرار گرفتن غیرمنطقی که سوررئالیست ها استقبال کردند را در بر می گیرد.

این سنگ با رنگ صفحه آبی رنگ آمیزی شده است که کاملاً مات است و معمولاً برای تعیین پس زمینه های کلیدی هنگام کار با تصاویر تولید شده توسط رایانه استفاده می شود.

گودریچ گفت: “با چنین رنگ آبی روشن که هیچ نوری را منعکس نمی کند، واقعاً توجه شما را جلب می کند.” سنگ آبی به صورت سفارشی از فوم تراشیده شده و روکش سختی دارد، این سنگ در اصل یک صخره باغ وحش است.

سنگ آبی در فروشگاه روستای آتواتر
سقف در پشت دارای طرح آسمان است

این فروشگاه همچنین دارای سقفی تزئین شده با اشکال تخته فیبر با چگالی متوسط ​​(MDF) برش دستی است که نماد رویدادهای زندگی مالک است، طاق نما با کاشی های ژاپنی و سقف پلکسی گلاس پوشیده از ابرهای شناور.

گودریچ گفت: «سقف پشت فروشگاه یک چاپ سفارشی از آسمان بر روی پلکسی گلاس است که ما با چاپگری که در 10 سال گذشته به عنوان طراح صحنه با آن کار کرده‌ام، ایجاد کردیم. برای به دست آوردن رنگ مناسب، کدورت جوهر و درخشش، نمونه‌های چاپگر زیادی لازم بود.»

تلفن خرچنگ توسط سالوادور دالی مطلع شد
یک تلفن خرچنگ با هنر سالوادور دالی مطلع شد. عکس از آدی گودریچ است

مفهوم سوررئالیستی پشت فضای داخلی نیز به اشکال استفاده شده در مبلمان و نورپردازی سفارشی اشاره می کند.

READ  خانه محله پینکی استودیو 804 مدلی برای خدمات است

گودریچ توضیح داد: «می‌خواستم بازدیدکننده‌ای احساس کند که وارد مغازه‌ای می‌شود که هنرمندان سوررئالیست نه‌تنها ایجاد می‌کردند، بلکه از آن بازدید می‌کردند».

مبل استریپی در فروشگاه سبک زندگی لس آنجلس
یک مبل راه راه به رنگ های بهاری در بخش بچه های فروشگاه قرار دارد

او افزود: «اخیراً در مورد مغازه سیگار برگ Henry Van der Velde’s Hanry Van der Velde’s Havana Tobacco Company خوانده بودم که از خطوط منحنی روی سقف ها، درها و مبلمان الهام گرفته از دود سیگار استفاده می کرد.

“من الهام گرفتم مغازه ای مشابه ایجاد کنم که در آن هر گوشه عمدا حول یک احساس سوررئالیستی رویایی طراحی شده باشد. من از تکرار در فرم های گرد روی پیشخوان و زیرانداز بالای پیشخوان برای اشاره به طرح هایی استفاده کردم که در عصر محبوبیت داشتند. سوررئالیسم.”

دیوارهای سفالی در فروشگاه لس آنجلس
Dreams کالاهای طراحان محلی و برندهای بزرگتر را به فروش می رساند

دیگر فضای داخلی قابل توجه فروشگاه در لس آنجلس شامل جدیدترین فروشگاه اپل است که در The Grove واقع شده و توسط استودیوی بریتانیایی Foster + Partners با درختان داخلی و سقف آینه‌ای طراحی شده است و طراحی بتن صورتی دیوید آجایه معمار بریتانیایی-غنائی برای خرده‌فروشی مد The Webster.

عکاسی توسط یه رین موک مگر اینکه خلاف آن ذکر شود.

دیدگاهتان را بنویسید