دفتر معماری Mooradian Studio از اسپری روی خمیر کاغذ برای ایجاد یک بافت ناهموار در سراسر دیوارها و سقف فروشگاه پوشاک مردانه شمال لندن Natalino استفاده کرد.

تصرف یک گالری هنری سابق در Fitzrovia، کریسمساولین فروشگاه فیزیکی برای انعکاس پوشاک این برند طراحی شد.

نمایش میز و ریل در داخل بوتیک ناتالینونمایش میز و ریل در داخل بوتیک ناتالینو
ناتالینو اولین فروشگاه فیزیکی خود را افتتاح کرد

موسس استودیو “لباس های ناتان از بافت های طبیعی زیادی استفاده می کنند و اغلب می توانید نحوه ساخت آنها را ببینید، بنابراین ما می خواستیم این ویژگی ها را در فضای داخلی به تصویر بکشیم.” آرام مرادیان به دیزین گفت.

مرادیان که اخیراً به همراه جمعی از شاگردانش به ایتالیا سفر کرده بود انجمن معماری، تحت تأثیر کنتراست سطوح سنگی خشن و صاف در نمایشگاه معروف اولیوتی کارلو اسکارپا در ونیز

رختکن بوتیک در لندن توسط استودیو مورادیانرختکن بوتیک در لندن توسط استودیو مورادیان
طراحی داخلی فروشگاه توسط استودیو مورادیان انجام شده است

او پس از بررسی اولیه استفاده از پوشش گچ پاشیده شده برای رسیدن به اثر مورد نظر، با یک ماده آکوستیک اسپری از شرکت هلندی مواجه شد. Acosorb که از روزنامه بازیافتی ساخته شده است.

این ماده بیشتر برای جذب صدا در استودیوهای موسیقی و رستوران ها استفاده می شود زیرا به کاهش طنین و بهبود آکوستیک کمک می کند.

دیوارهای پاشیده شده با خمیر کاغذ در بوتیک ناتالینودیوارهای پاشیده شده با خمیر کاغذ در بوتیک ناتالینو
خمیر کاغذ اسپری روی دیوارها و سقف ها را می پوشاند

مرادیان از خمیر کاغذ برای پوشاندن دیوارها و سقف فروشگاه در کنار وسایل برقی مانند لوله و کانال کشی استفاده کرد. این امر علاوه بر ایجاد لمس مطلوب، به فضا احساس انسجام می بخشد.

این معمار گفت: “من فکر می کنم فضاهای خرده فروشی اغلب در مورد ایجاد یک تجربه حسی هستند.” اسپری کردن کل فروشگاه به این معنی بود که ما می‌توانیم این فضایی را ایجاد کنیم که اطراف شما را بپیچد و غرق کنید.

READ  The Link Up: The Hammock Em بسیار هیجان زده است، لباس 40 دلاری Catilin همیشه می پوشد، و دئودورانت جادویی که ما را بوی تازگی نگه می دارد، مهم نیست چه باشد

روکش بافت با دمیدن مواد کاغذ پوسته شده فشرده روی سطوح همراه با یک عامل اتصال غیر سمی ایجاد می شود.

هنگامی که فضای داخلی در نهایت نیاز به بازسازی داشته باشد، مواد را می توان به راحتی با خیساندن آن با آب پاک کرد تا دوباره بازیافت شود.

استفاده از مواد قابل بازیافت به یراق آلات مغازه نیز گسترش می یابد که به صورت سفارشی برای فضا از نوارهای آلومینیومی استاندارد توسط طراحان ساخته شده است. میتر و دوشنبه ها.

طیف وسیعی از تکنیک‌ها از جمله خم کردن، تا کردن، بستن و بریدگی برای ایجاد ساختارهای فلزی مختلف مورد استفاده قرار گرفت که می‌توان آن‌ها را متناسب با لباس‌های با اندازه‌های مختلف تطبیق داد.

نمایش ریل در داخل بوتیک در لندن توسط Mooradian Studioنمایش ریل در داخل بوتیک در لندن توسط Mooradian Studio
از ریل های آلومینیومی سفارشی برای نمایش لباس استفاده می شود

قطعات با استفاده از پیچ و مهره های مکانیکی ساده متصل می شوند و به آنها اجازه می دهد تا به راحتی جدا شوند و در پایان عمرشان دوباره پیکربندی یا بازیافت شوند.

ساختارهای نمایشگر دارای ریل های آویزان و سطوح میز هستند، در حالی که قفسه های آلومینیومی زاویه دار که در دیوار فرو رفته اند برای نمایش پیراهن، لباس بافتنی و شلوار جین استفاده می شود.

یک قسمت مناسب در گوشه ای از فضا دارای پرده ای ساخته شده از پنبه موم شده تولید شده در بریتانیا است که از یک مسیر منحنی آویزان شده است.

ریل فلزی داخل بوتیک ناتالینو در لندن توسط استودیو مورادیانریل فلزی داخل بوتیک ناتالینو در لندن توسط استودیو مورادیان
آلومینیوم خم شد، تا شد و به شکل گیره در آمد

هویت گرافیکی ناتالینو توسط آژانس طراحی ایجاد شده است پلی تکنیککه همچنین مالک استودیو Bodney Road در شرق لندن است، جایی که مرادیان دفتر خود را دارد.

READ  پیشرفت اتاق Birdie - آیا برای این آماده هستید؟

آرام مرادیان پس از اتمام تحصیلاتش در انجمن معماری در سال 1397 استودیوی خود را تأسیس کرد. تمرکز این استودیو بر استفاده مجدد از مواد به عنوان بخشی از “فلسفه ساختمان ملایم” است که با شیوه های صنایع دستی معاصر نیز درگیر است.

دیگر فضای داخلی مغازه‌های برگشت‌پذیر که اخیراً در Dezeen به نمایش گذاشته شده‌اند عبارتند از On-Off در میلان، که دارای سیستم قفسه‌بندی مشبک انعطاف‌پذیر است، و فروشگاه Present & Correct لندن با نازک کاری چوبی قابل جدا شدن.

عکاسی توسط توماس آدانک است.

دیدگاهتان را بنویسید