نمایشگاهی در Galerie Patrick Seguin در پاریس به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا Maison Les Jours Meilleurs طراحی شده توسط Jean Prouvé را هم در زندگی واقعی و هم در واقعیت مجازی تجربه کنند.

این گالری مهمترین عنصر خانه پیش ساخته قابل جداسازی، هسته خدمات باربری آن را در یک نصب در مقیاس کامل که به عنوان یک تجربه واقعیت مجازی (VR) دو چندان می شود، به نمایش می گذارد.

فضای داخلی خانه Maison Les Jours Meilleurs توسط Jean Prouvéفضای داخلی خانه Maison Les Jours Meilleurs توسط Jean Prouvé
هسته خدمات باربر کلید طراحی Maison Les Jours Meilleurs اصلی است (تصویر بالا و بالا)

Prouvé، معمار فرانسوی که بیشتر به دلیل اعمال اصول تولید انبوه در ساختمان ها و مبلمان شهرت دارد، طراحی خانه 57 متر مربعی را در سال 1956 توسعه داد.

این خانه که با نام Maison Les Jours Meilleurs یا “خانه روزهای بهتر” شناخته می شود، برای مقابله با بحران بی خانمانی در پایتخت فرانسه طراحی شده است.

نمایشگاه Maison Les Jours Meilleurs اثر Jean Prouvé در Galerie Patrick Seguinنمایشگاه Maison Les Jours Meilleurs اثر Jean Prouvé در Galerie Patrick Seguin
این هسته مرکز اصلی نمایشگاه در Galerie Patrick Seguin است

در زمستان سال 1954 دمای هوا به حدی کاهش یافت که یک زن و یک کودک از سرما جان خود را از دست دادند.

پس از رد درخواست بودجه برای تامین مسکن اضطراری، آبه پیر – کشیش کاتولیک که بنیانگذار جنبش Emmaüs علیه فقر بود – در رادیو درخواست کمک کرد.

پروو فوراً پاسخ داد و در عرض چند هفته طرحی را ایجاد کرد که احساس می کرد می تواند راه حلی را ارائه دهد.

مرکز طراحی در اطراف هسته خدمات، یک استوانه فولادی به رنگ سبز زیتونی است. این همه خدمات آشپزخانه و حمام را فراهم می کند و وزن سقف ساختمان را تحمل می کند.

نمایشگاه Maison Les Jours Meilleurs اثر Jean Prouvé در Galerie Patrick Seguinنمایشگاه Maison Les Jours Meilleurs اثر Jean Prouvé در Galerie Patrick Seguin
این بر روی یک پلان نقشه کامل در مقیاس نصب شده است

Prouvé برای اولین بار یک نمونه اولیه از Maison Les Jours Meilleurs را در Quai Alexandre-III در فوریه 1956 به نمایش گذاشت.

READ  ورودی مزرعه ما - به روز رسانی و بحث تصویر زمینه بزرگ

معمار همکار لوکوربوزیه این را به عنوان “زیباترین خانه ای که می شناسم، عالی ترین شی برای زندگی، درخشان ترین چیزی که تا کنون ساخته شده” توصیف کرده است.

با این حال، این مدل هرگز به تولید نرسید و تنها تعداد انگشت شماری از آن ساخته شد.

Maison Les Jours Meilleurs توسط Jean Prouvé در واقعیت مجازیMaison Les Jours Meilleurs توسط Jean Prouvé در واقعیت مجازی
یک هدست VR صحنه را به تصویرسازی سه بعدی از خانه تبدیل می کند

گالری پاتریک سگوین صاحب بزرگترین مجموعه خانه های Prouvé در جهان است که در نمایشگاه های سراسر جهان نصب کرده است. در سال 2015، معمار ریچارد راجرز را مأمور کرد تا یک چرخش جدید را در این مورد انجام دهد.

این نمایشگاه اولین بار است که گالری اجازه می دهد تا یک خانه Prouvé در واقعیت مجازی تجربه شود.

Maison Les Jours Meilleurs توسط Jean Prouvé در واقعیت مجازیMaison Les Jours Meilleurs توسط Jean Prouvé در واقعیت مجازی
این خانه را نشان می دهد که در ساحل سن در پاریس نصب شده است

نصب، هسته خدمات را در داخل یک پلان طرح کامل مقیاس قرار می دهد که چیدمان خانه را نشان می دهد.

یک هدست واقعیت مجازی صحنه را به تصویری از خانه تبدیل می‌کند و آن را در محلی که در سال 1956 نصب شده بود، در ساحل رود سن قرار می‌دهد.

عکاسی توسط Galerie Patrick Seguin انجام شده است.

Jean Prouvé, Maison Les Jours Meilleurs از 14 مارس تا 20 آوریل 2024 در Galerie Patrick Seguin به نمایش گذاشته می شود. برای رویدادهای معماری و طراحی بیشتر در سراسر جهان به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید