استودیوی طراحی محلی Hauvette & Madani از تاریخ هاوسمانی این آپارتمان در پاریس استفاده کرد تا فضای داخلی گالری مانند را برای مجموعه هنری وسیع ساکنانش ایجاد کند.

این خانه که در Triangle d’Or تاریخی شهر قرار دارد، دارای سطوح مرمر مینیمالیستی و بقایای طلاکاری شده از بازسازی اخیر بود.

هاووت و مدنی این آپارتمان را که در اصل به عنوان بخشی از بازسازی مشهور پایتخت فرانسه توسط ژرژ یوژن هاسمن در اواسط قرن نوزدهم طراحی شده بود، برای انعکاس گذشته معماری آن “دوباره تصاحب کرد”.

آپارتمان پاریس توسط Hauvette & Madaniآپارتمان پاریس توسط Hauvette & Madani
Hauvette & Madani قرنیزها و قالب‌بندی‌ها را به آپارتمان اضافه کردند تا ریشه‌های هاوسمانی خانه را منعکس کند.

سامانتا هاووت، یکی از بنیانگذاران استودیو، که با لوکاس مدنی این خانه را طراحی کرده است، گفت: «چالش این بود که آپارتمان را که به تازگی بازسازی شده بود، به طور کامل بازسازی کنیم.

او به Dezeen گفت: “ما تحقیقات دقیقی انجام دادیم تا نقوش و تزئینات مناسب را برای بازگرداندن این مکان به شکوه سابق و جذابیت هاوسمانی پیدا کنیم.”

آثار هنری در اتاق نشیمن با طراحی Hauvette و مدنیآثار هنری در اتاق نشیمن با طراحی Hauvette و مدنی
اتاق نشیمن دارای آثار هنری مختلف است

طراحان قرنیزها و قالب‌های سفید ظریف – نشانه‌های طراحی هاوسمانی – را در داخل آپارتمان که قبلاً از این جزئیات حذف شده بود، بازسازی کردند.

به گفته Hauvette و Madani، این پس‌زمینه‌ای در نظر گرفته شده اما خنثی برای مجموعه آثار هنری التقاطی ساکنان و مجموعه‌ای از مبلمان که «دوران و سبک‌ها را در هم می‌آمیزد» ایجاد کرد.

شومینه فیروزه ایشومینه فیروزه ای
سارا کراونر یک شومینه جسورانه برای فضای غذاخوری طراحی کرد

بازدیدکنندگان از یک هشتی گرد کوچک پوشیده شده با خیاطی حصیری وارد می‌شوند – یک “نخ مشترک” که روی یک جفت مبل منحنی و یک میز قهوه‌خوری شیک و همچنین درهای کشویی، پیشروی اتاق خواب اصلی و میز ناهارخوری نیز دیده می‌شود.

اتاق نشیمن پر از نور با مبلمان مجسمه‌سازی و آثار هنری، از جمله صندلی‌های گرد قدیمی که با رنگ سبز تیره و پایه فلزی تکمیل شده‌اند، مشخص می‌شود.

READ  معماران Schissel Montgomery آپارتمان بروکلین را برای گالری آثار هنری بازسازی کردند

سقف بی شکل اثر هنرمند اتریشی اروین ورم در بالای مبل‌ها آویزان شده بود، در حالی که یک نقاشی آبی تیره توسط تمرین‌کننده سوئیسی بود میریام کان رنگ پررنگی به اتاق اضافه می کند.

طراحان می‌گویند: «این یک فضای زندگی واقعی است، جایی که صاحب خانه چیزهای زیادی را با دوستان هنرمند و طراح خود به اشتراک می‌گذارد. “همه قطعات هویت قوی دارند.”

آشپزخانه صورتی و سبز در آپارتمان پاریسآشپزخانه صورتی و سبز در آپارتمان پاریس
آشپزخانه عناصر سنتی را با جزئیات جایگزین بیشتر متعادل می کند

برای اتاق غذاخوری، هنرمند آمریکایی سارا کرانر یک شومینه فیروزه ای چشمگیر ایجاد کرد که در یک موزاییک بلوکی از کاشی های هندسی پوشانده شده بود و در کنار یک صندلی نارنجی رنگ سوخته تخم مرغی شکل قرار داشت.

Hauvette و Madani که هدفشان متعادل کردن جزئیات داخلی سنتی با لمس‌های رنگارنگ معاصر بود، توضیح دادند: «ما می‌خواستیم کدهای کلاسیک را بگیریم و از آنها رهایی پیدا کنیم.

نوار نوشیدنی چوبی بلوکینوار نوشیدنی چوبی بلوکی
یک نوار نوشیدنی بلوکی با همان طراحی میز آشپزخانه به پایان رسید

در ادامه این موضوع، طراحان یک اجاق گاز سبز روشن را بین کابینت های ظریف تر و صورتی روشن در آشپزخانه قرار دادند که شامل یک دیوار طرح دار است.

بلوک های چوبی رنگ روشن توسط سازنده مبلمان فرانسوی روی هم چیده شد هروه وان در استراتن برای ایجاد یک پایه توده ای منحصر به فرد برای میز آشپزخانه و همچنین پایه یک نوار نوشیدنی در جای دیگر آپارتمان.

Hauvette و Madani همچنین یک سونای داخلی برای خانه ساختند که با تخته های چوبی تیره تمام شده و در پشت یک تخت خواب سفارشی به رنگ سبز قرار گرفته بود که توسط خود طراحان ساخته شده بود.

READ  BOOT TREND! 3 روشی که ما برای پوشیدن چکمه های کابوی در تابستان و پاییز هیجان زده هستیم

مدنی، که قدرت اعتماد به غرایز خود را هنگام طراحی دکوراسیون داخلی التقاطی برجسته کرد، گفت: “ما اعتقاد قوی داریم که هر چیزی که شما به طور مستقل دوست دارید، یکبار کنار هم به خوبی کار می کند.”

سونا خانگیسونا خانگی
Hauvette & Madani یک سونای خانگی نیز اضافه کرده است

با خلاصه کردن ظاهر و احساس کلی آپارتمان، این زوج اعلام کردند: “این به سبک پاریس هاوسمانی است، با کمی جنون!”

Hauvette & Madani اولین استودیویی نیست که یک آپارتمان سنتی پاریسی را با تغییرات معاصر بازسازی کرده است.

استودیوی محلی Uchronia اخیراً خانه ای را برای طراحان جواهرات با قطعات مبلمان چند وجهی ساخته شده تا ظاهر سنگ های قیمتی را منعکس کند. این استودیو همچنین قبلا یک آشپزخانه قرمز شرابی را به یک آپارتمان خنثی در پایتخت فرانسه اضافه کرد.

عکاسی توسط فرانسوا کوکرل.

دیدگاهتان را بنویسید