کف آجر همیشه مربای من بوده است. من قبلاً برای یک طراح در لس آنجلس کار می کردم که تعداد زیادی مشتری با خانه های کلبه ای اسپانیایی در Montecito داشت. ما عملاً هفته‌ای دو بار برای حضور در محل به آنجا می‌رفتیم و پس از بررسی این پروژه‌ها، در راه بازگشت به لس‌آنجلس، ناهار را در زیباترین مکان‌های کوچک شهر می‌خوردیم. من این سایت ها را بیشتر دوست داشتم. با وجود اینکه این خانه‌ها از نظر اندازه بزرگ بودند، من همیشه دوست داشتم که چگونه جزئیات معماری آن‌ها را بسیار عجیب می‌کرد. یکی از آن جزئیات، کف آجری آنهاست. صادقانه بگویم، در آن زمان، همیشه وظیفه انتخاب الگوی چیدمان آجر و خم شدن بیشتر به سمت زیبایی شناسی کف بر عهده من بود. تا زمانی که دومین موقعیت طراحی من در یک شرکت معماری در سانتا مونیکا بود، جایی که من واقعاً اهمیت تعیین مواد برای دوام و پایداری آنها را یاد گرفتم. من هرگز حدس نمی زدم که هفت سال طول بکشد تا زمانی که به طور کامل جنبه نصب کفپوش آجری و نگهداری از آن (تجربه و داشتن کفپوش در خانه خود) را درک کنم.

می دانیم که معمولاً از آجر برای ساختن دیوارها و برای مناطق بیرونی مانند باغ ها، راهروها، جاده ها و گذرگاه ها استفاده می شود، اما در سال های اخیر شاهد ظهور مجدد کف های آجری در فضای داخلی خانه ها بوده ام. این امر توسط شرکت هایی امکان پذیر شده است که مواد آجری را به طور خاص برای نصب در داخل خانه ها ایجاد می کنند. اینها به شکل ورق‌های آجری هستند که به گونه‌ای طراحی شده‌اند که نصب کف‌های آجری داخلی را تا حد ممکن آسان کنند. آنها حتی به شکل یک الگوی شاه ماهی می آیند، به طوری که کار برای نصب آنها نیازی نیست که آنقدر شدید / گران باشد.

همه اینها را باید بگویم، من اینجا هستم، سه ماه بعد، پس از بازسازی آشپزخانه ما و در نهایت می توانم به شما به روز رسانی کنم که چگونه کفپوش های آجری ما مقاوم بوده اند، اما ابتدا، اجازه دهید درباره نصب صحبت کنیم.

نصب و راه اندازی

مورد نیاز است مصالح کفپوش آجری: تخته سیمانی (گاهی اوقات)، ملات، دوغاب و درزگیر کاشی/سنگ

یکی از مشتری های من به اندازه کافی مهربان بود که آجرهای باقی مانده از گلخانه ای را که مدتی پیش روی آن کار می کردم به من داد و این دلیل بزرگی بود که چرا تصمیم گرفتم کفپوش آجری برای آشپزخانه من من قبلاً مقدار زیادی کاشی آجری داشتم و می‌دانستم که با خرید مقدار باقیمانده (علاوه بر اعمال تخفیف تجاری) در کفپوش‌ها صرفه‌جویی زیادی می‌کنم. یکی دیگر از دلایل بزرگی که من برای رفتن به آجر انتخاب کردم، تمام آسیب های آبی بود که در کفپوش قبلی پیدا کردیم. زیر لمینت چوب آب بود و کمی کپک زده بود. پس از برداشتن لمینت، متوجه شدیم که زیر آن کاشی وجود دارد و هنوز چند گودال کوچک آب روی آن (بین لمینت و کاشی) نشسته بود. سپس هنگام کشیدن کف کاشی، بتن پیدا کردیم.

نکته داغ: من تحقیقات خود را در مورد کفپوش آجری انجام داده ام و متوجه شده ام که تخته سیمانی برای عایق کاری روی چوب است. از آنجایی که بتن قبلاً روی کف زیرین خانه من قرار داشت، در اینجا نیازی به عایق رطوبتی نبود – ما می توانستیم بدون تخته سیمانی این کار را انجام دهیم.

بیایید دوغاب صحبت کنیم! من فکر می کنم نکته کلیدی داشتن یک سنگ تراشی آجری است و یک نصاب کاشی هنگام نصب کف آجری. پیمانکاران من هر دو آمده بودند تا کف آشپزخانه ما را انجام دهند. هر دو به من چند گزینه کاربردی در مورد نحوه دوغاب کردن کف ها ارائه کردند. برنامه ای که بیشتر از همه دوست داشتم برنامه Schmear آلمانی بود. Schmear آلمانی زمانی است که مخلوطی از ملات مرطوب را روی سطح آجر ماله می‌کنند یا رنگ می‌کنند. پس از آن، قبل از اینکه ملات کاملاً خشک شود، مقداری از آن را پاک می کنند تا قسمت هایی از آجر نمایان شود. به این فکر کنید که کره بادام زمینی را روی یک تکه نان تست بمالید، سپس متوجه شوید که مقداری بیش از حد اضافه کرده اید، و مقداری از آن را پاک کنید… فقط کافی است تا به میل شما برسد. شاید این تشبیه بدی باشد، اما در این لحظه منطقی است (از آنجایی که من در حال خوردن یک تکه نان تست کره بادام زمینی هستم). در ادامه، من این برنامه گروت را به چند دلیل مختلف انتخاب کردم. یکی اینکه در حین حمل و نقل کاشی های آجری، چند نفر با چند ترک وارد شدند (به لطف شوهرم هاها).

READ  بحث سنگ بزرگ (دوباره): کوارتز مهندسی شده یا سنگ طبیعی برای کانترها در خانه رودخانه؟؟؟ (+ آنچه برای آشپزخانه انتخاب کردیم)

من نمی خواستم قطعات ترک خورده را دور بیندازم و فکر کردم پر کردن آنها با دوغاب کار خوبی می کند. به علاوه، من از شخصیتی که کرک ها به ارمغان می آورند اهمیتی نمی دهم. دوم اینکه من این برنامه را انتخاب کردم چون نمی خواستم خاک و غذا بین دوغاب جمع شود. دلیل سومی که من این اپلیکیشن را انتخاب کردم، این بود که می‌خواستم وقتی مردم روی آن‌ها راه می‌روند، کف‌ها صاف‌تر و صاف‌تر به نظر برسند، و در آخر، می‌خواستم کف‌ها به نظر برسند که برای سال‌ها آنجا بوده‌اند. من آن را دوست دارم زمانی که جزئیات معماری کمی ویژگی روستایی دارند. در مورد دوغاب واقعی، تصمیم گرفتم با این کار کنم گروت خاکستری گرم Ultracolor Plus FA #93.

منطبق با دوغاب، باید تصمیم می‌گرفتم که کاشی‌های آجری چگونه چیده شوند. من با بسیاری از ترکیبات بازی کردم اما در نهایت تصمیم گرفتم که یک حاشیه در اطراف کل زمین و کاشی با طرح استخوان شاه ماهی برای پر کردن آن بخواهم. من توانستم از تابلوهای آجری نازک در دروازه قلعه اولد میل برای طراحی کف داخلی و تابلوهای آجری نازک دروازه قلعه برای طراحی حاشیه بیرونی آخرین تصمیمی که باید می گرفتم در مورد آن بود مهر و موم کاشی. می‌خواستم مطمئن شوم که این آجر برای همه ریزش‌هایی که می‌دانستم پسر یک‌ساله‌ام (و شوهرم) آن را تقدیم می‌کند، مهر و موم شده و آماده است. من در نهایت آن را با دو پوشش آب بندی کردم. واقعاً فقط به یکی نیاز داشت، اما به زودی اجاره‌دهنده‌ای در اینجا وجود خواهد داشت، زیرا امسال به لس‌آنجلس برمی‌گردیم. من واقعاً می‌خواستم مطمئن شوم که سعی کردم این منافذ آجری را ببندم. این من را به موضوع بعدی من، دوام هدایت می کند.

دوام

واقعیت جالب: آجرهای سفالی پخته شده یکی از بادوام ترین و قوی ترین مصالح ساختمانی شناخته شده برای بشر هستند که قدمت برخی از نمونه ها به 5000 سال قبل از میلاد می رسد. چقدر جذاب است؟! این قطعا طبقه ای است که می تواند آزمون زمان را تحمل کند. چنین ماده بادوامی، همراه با دوغاب انتخابی، کاربرد و لایه های سیلر، جفتی عالی را ایجاد می کند.

ما قبلاً شراب و رنگ سیاه را روی زمین ریخته‌ایم و مانند جادو آن را پاک کرده‌ایم (فقط با آب و صابون). همچنین باید اشاره کنم که اولین ماشین ظرفشویی دریافتی ما در سراسر آشپزخانه مواد مخدر بود (از آن راضی نبود) – بیایید بگوییم که طبقات برنده شد و ماشین ظرفشویی شکست خورد. آجرهای سفالی آتش نشانی همچنین می توانند گرمای شدید را تحمل کنند و نسبت به سایر انواع کفپوش در برابر آسیب ناشی از آتش مقاومت بیشتری دارند. این یک مزیت بزرگ در مورد ما بود، زیرا طبقات قبلی از علائم سوختگی رنج می بردند – کاملاً مطمئن نیستیم که مالک قبلی در آشپزخانه چه کار می کند.

پایداری

من تمام تلاش خود را می کنم تا پایداری هر ماده را در نظر بگیرم. هر چه بیشتر در مورد محیط خود آموزش ببینم، بیشتر می‌خواهم مطمئن شوم که نقش خودم را انجام می‌دهم. در گذشته، من تصمیمات طراحی زیادی گرفته ام که منجر به برآوردن نیازهای خودم شده است، اما توانایی نسل های آینده را برای برآوردن نیازهایشان به خطر می اندازد. زمانی که برای طراحی داخلی و معماری به مدرسه می رفتم، در مورد آن یاد گرفتم LEED و چگونه می توانم مسئولانه طراحی کنم. من هنوز هم دوست دارم در مقطعی گواهینامه LEED دریافت کنم، اما در عین حال، سعی می کنم در مورد طراحی پروژه ها و انتخاب مواد تصمیمات بهتری بگیرم. من واقعاً دوست دارم پسر بچه ام و تمام افرادی که دنیای ما را بعد از من به ارث برده اند، چیز خوبی را به ارث ببرند. گفته می شود، خاک رس و شیل مواد طبیعی هستند که به وفور در دسترس هستند. اگرچه برای پختن آجر انرژی زیادی لازم است، اما دوام و طول عمر بسیار زیاد آنها به این معنی است که برای جایگزینی آنها در طولانی مدت به انرژی اضافی نیاز نیست. آجرها نیز قابل بازیافت هستند.

READ  جین واقعاً خوب (+ شلوار جین غیر لاغر که دوست دارم شامل شکل بشکه ای مورد علاقه من)

نگهداری

اینکه چگونه کف آجری خود را حفظ می کنم، بحث شهر بوده است! خوب، از طریق رسانه های اجتماعی من آن را دارد lol. من نکاتی را از انجام این کار به اشتراک گذاشته ام، اما اکنون با نحوه نگهداشتن آنها به موضوعی ناب خواهم پرداخت. راستش را بخواهید، پس از شنیدن تجربیات بسیاری از مردم در مورد کفپوش های آجری شان، کمی نگران بودم که چه چیزی قرار است با من بیاید، اما بعد از سه ماه، واقعاً هیچ ناراحتی یا پشیمانی ندارم. خیلی ساده‌تر از آن چیزی بود که فکر می‌کردم و من این را به نحوه نصب آن و موادی که در طول آن فرآیند انتخاب کردم اعتبار می‌دهم. علاوه بر این، در اینجا نحوه نگهداری یک کف آجری تمیز است:

به طور منظم جاروبرقی بزنید

من از a استفاده می کنم جاروبرقی ربات هر روز صبح (درست شنیدید). هر روز صبح، گیت کودک را می‌گذارم و اجازه می‌دهم جاروبرقی کار خودش را انجام دهد. گرفتن خرده‌ها آسان است، زیرا هیچ شکافی برای ورود به آن‌ها وجود ندارد (این تا حد زیادی به دلیل فرآیند کاربرد و دوغابی بود که من انتخاب کردم). دوغاب فوق العاده است زیرا جذب سطحی را کاهش می دهد تا به دفع آب، کثیفی و کثیفی قبل از نفوذ به اتصالات دوغاب کمک کند. یادآور می‌شویم که دوغاب اساساً هم سطح آجر است و تمام ترک‌های آجر نیز با دوغاب پر شده‌اند (Schmear آلمانی) بنابراین خرده‌ها و کثیفی‌ها جمع نمی‌شوند. این باعث می شود سطح صاف تری نیز داشته باشد، در حالی که هنوز کمی بافت آن را حفظ می کند.

هفته نامه موپ

من و شوهرم هر یکشنبه صبح حتماً کف آشپزخانه‌مان را تمیز می‌کنیم. یعنی من هر دو هفته یک بار آن را مسواک می زنم و او هر دو هفته یک بار آن را تمیز می کند. به نظر ما کار زیاد نیست. ما فقط یک پادکست خوب می گذاریم، یک موپ و یک ترکیب طبیعی را بیرون می آوریم، سپس دست به کار می شویم.

داغ نکته: در اینجا چند راه حل تمیز کننده طبیعی وجود دارد که از طریق The Spruce پیدا کردم: 1 قسمت سرکه مخلوط با 10 تا 15 قسمت آب، یا 2 قاشق غذاخوری بوراکس مخلوط با 1 گالن آب، یا 1 تا 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین مخلوط با 1 گالن آب. اب. آب و صابون هم خیلی خوبه!

من تمام موارد بالا را آزمایش کرده‌ام و بیشتر از ترکیب آب و صابون استفاده می‌کنم… اتفاقاً ترجیح من است. شوهر من استفاده از مخلوط سرکه را دوست دارد.

ریزش ها را بلافاصله با یک پارچه تمیز کنید

این یکی فقط مستلزم این است که سریع پارچه ای را بگیرم و از آب و صابون برای تمیز کردن نقطه ای که روی آن ریخته شده است استفاده کنم. بیشتر دفعات نشت روزانه قهوه، شیر جو و آب است.

READ  ما پرتره هایی داشتیم که توسط یک هنرمند حرفه ای از توله سگ هایمان کشیده شده بود - شما باید آنها را ببینید!!

ما در خانه کفش نمی پوشیم (مگر اینکه کاملا نو یا دمپایی مجلسی باشد)

من یک بچه کوچک دارم که دوست دارد از روی زمین غذا بخورد و اساساً هر زمان که دوست داشت صورتش را روی زمین بگذارد. من همچنین فیلم های مستند زیادی در مورد همه میکروب هایی که در ته کفش ما زندگی می کنند دیده ام. گفته می شود، در خانه من، ما کفش های بیرونی خود را در داخل نمی پوشیم. این همچنین باعث می شود که چرا کف ما خیلی کثیف نمی شود.

حالا بیایید به چیزی بپردازیم که همه منتظر آن بودند – آیا طبقات حتی راحت هستند؟

راحتی

ما واقعاً سطح خوبی روی آجر خود داشتیم، و دوغاب تقریباً به اندازه کاشی آجری واقعی باعث می‌شود که کف بسیار صاف‌تر شود. ما به اندازه‌ای بافت داریم که به گفته مامان من، «وقتی روی زمین راه می‌روم، احساس ماساژ می‌کند». واقعاً برای مادرم معنی زیادی داشت که تجربه مثبتی از راه رفتن روی زمین داشته باشد، زیرا او مشکلات پا و زانو دارد. اعتماد کنید، مادر من یک تیرانداز مستقیم است و اگر کف اتاق را ناراحت می دید، با کمال میل به من اطلاع می دهد. او اشاره کرد که هر بار قبل از ورود به آشپزخانه دمپایی هایش را در می آورد و مشتاقانه منتظر راه رفتن روی آن است.

پدرم نیز از راه رفتن روی زمین و با جراحی اخیر لگن لذت می برد. همچنین نظرات کسانی که خارج از خانواده من هستند، انواع پیمانکاران (لوله کش، تعمیرکار دیوار، برق، سرویس دهنده تهویه مطبوع و غیره) که هیچ پوستی در بازی ندارند، وجود دارد، با این حال همه به من جلب کردند که چقدر از این بازی شگفت زده شدند. راحتی راه رفتن روی زمین (من اجازه کفش در خانه ما را نمی‌دهم، بنابراین آنها می‌توانستند کف‌ها را اینطور احساس کنند). علاوه بر این، از نظر راحتی، آجر به طور ذاتی گرمتر از سایر کاشی ها با خواص حفظ گرما است. من و شوهرم یک ساله هم عاشق راه رفتن روی زمین هستیم. حدس می‌زنم شما می‌توانید رسما ما را «آجری‌ها» بدانید.

در پایان، همه چیز به این بستگی دارد که چقدر به مطالب اختصاص داده شده اید. آیا زمانی را صرف کنار هم قرار دادن ترکیبی عالی از مواد و دستور العمل برای نصب خواهید کرد؟ آیا با جاروبرقی هر روز کف آشپزخانه، تمیز کردن عمیق یک بار در هفته و از پوشیدن کفش های بیرونی در داخل خودداری می کنید؟ آیا می خواهید هر روز روی کف های بافت دار راه بروید؟ چه احساسی در مورد افزودن بافت و گرما دارید تا فضای خود را جذاب‌تر و دنج‌تر کنید – که همچنین در صورت ترکیب با مواد مناسب می‌تواند ظاهری مدرن براق به خود بگیرد. قبل از تصمیم گیری در مورد کف آجری، این سؤالات و بسیاری سؤالات دیگر را از خود بپرسید. در تجربه من، شنیدن از کسانی که کفپوش آجری را در خانه خود انتخاب کرده اند، یا از آن متنفرند یا آن را دوست دارند. من عاشق آجر هستم این یک جنبه جالب و روستایی به هر ژانر طراحی می بخشد، کاملا منحصر به فرد است و من به خصوص آن را در آشپزخانه دوست دارم. من به احتمال زیاد دوباره از آن در خانه بعدی خود استفاده خواهم کرد.

*طراحی و عکس توسط آجای گایوت

دیدگاهتان را بنویسید