تمرین پیراهن لیز در لندن یک کلوپ شبانه در دبی را به رستورانی تبدیل کرده است که از عصر جاز ژاپن و مهمانی های باشکوه بازیگر فیلم های صامت ، سسیو هایاکوا مطلع شده است.


این رستوران ، که از پیچ و تاب های مدرن در کلاس های کلاسیک ژاپنی استفاده می کند ، نامگذاری شده است میمی کاکوشی پس از مدل موی باب متمایز موگا جوان ژاپنی یا دختران امروزی که در دوره پس از جنگ جهانی اول مدهای غربی را پذیرفتند.

منطقه نشیمن میمی کاکوشی با صندلی های عصای سیاه ، پرده مهره ای چوبی و چراغ های آویز منگوله دار
فضای داخلی میمی کاکوشی عناصر نازک کاری سنتی ژاپنی (بالا و بالا) را ادغام می کند

این زیبایی شناسی عصر جاز در فضای داخلی غذاخوری نیز نمایان شده است که دارای بافت و مواد غنی از جمله نازک کاری سنتی ، دیوارهای نقاشی شده با دست ، پرده های منجوق دار و پنجره های شیشه ای رنگی سفارشی است.

کلمنس پیراجان و جیمز مایکل لیز ، بنیانگذار ، توضیح دادند: “میمی کاکوشی زمانی ژاپن را مجسم می کند که جاز در اوزاکای 1920 در حال پیشرفت بود و هنر مدرن و مدهای غربی را به آن وارد کرد.” پیراجن لیز در سال 2007

فضای نشیمن رستوران با غرفه چرم منحنی ، کاغذ دیواری چاپ شده و نازک کاری چوبی توسط پیراجان لیز
وسایل برقی و مکانیکی رستوران در پشت یک شبکه سقفی نی پوشیده شده است

به طور خاص ، این دو به شخصیت بزرگتر از زندگی نگاه می کردند سسیو هایاکوا، اولین ستاره نقره ای صفحه نمایش ژاپن که در هالیوود موفق شد.

استودیو می گوید: “هایاکوا این دوران را کاملاً شخصی کرد.” “معروف به مهمانی های مجلل ، ماشین با روکش طلا و عمارتی به سبک قلعه ، داستان هایاکوا پایه و اساس طراحی شد.”

پیشخوان استعماری ژاپنی با صندلی عصا در رستوران میمی کاکوشی
یک بار ژاپنی به سبک استعمار در نزدیکی پذیرایی قرار دارد

ویژگی های معماری موجود در کلوپ شبانه ، مانند تغییر سطح در سقف و ستون های ساختاری ، چیدمان فضایی رستوران را هدایت می کند.

READ  StudioTwentySeven گالری پرچمدار "بنایی" را در Tribeca باز می کند

در پذیرایی ، قبل از عبور از یک بار به سبک استعمار ژاپنی با چشم اندازهایی روبروی میز سوشی و میزهای فراتر از آن ، با پذیرایی از دیوارها از پذیرایی پذیرایی می شود.

پیشخوان سوشی در مقابل پنجره های رنگ آمیزی در داخل توسط پیراجان لیس
پیشخوان سوشی با آشپزخانه باز خود در سراسر رستوران قابل مشاهده است

آشپزخانه باز ، که در سراسر فضا قابل مشاهده است ، حس تئاتر را در رستوران ایجاد می کند.

تمام تجهیزات الکتریکی و مکانیکی و همچنین سیستم تهویه در پشت یک توری سقفی پوشیده شده است تا “احساس مسکونی” در فضای تجاری حفظ شود.

در طول پروژه ، پیراجن لیز مراقب بود تا خورشید قوی دبی را که از دو جهت مختلف به میمی کاکوشی نفوذ می کند ، فیلتر کند.

در شرق ، یک پنجره رنگ آمیزی سفارشی روی نمای موجود نصب شده بود و فضا را در نور گرم و کهربایی غسل می داد. در جنوب ، از پرده مهره ای چوبی در کنار میزها و دیوارهای آینه ای برای شکستن نور استفاده می شود.

دیوار شیشه های رنگ آمیزی در فضای داخلی رستوران توسط پیراجن لیز
نور از طریق یک دیوار شیشه ای رنگی در شرق به فضا فیلتر می شود

استودیو توضیح داد: “میمی کاکوشی در طبقه بالای ساختمان قرار دارد و دارای نمای دوگانه در شرق و غرب با ارتفاعات کاملاً شیشه ای است.”

“در طول روز نور مستقیم و قوی خورشید دریافت می کند ، که هنگام غذا خوردن بسیار ناراحت کننده است. ما فهمیدیم که در عوض ، می توانیم از آن به عنوان یک مزیت استفاده کنیم ، به عنوان یک عنصر طراحی به خودی خود برای تغییر فضا در طول روز با تغییر نور. “

READ  یک خانه کوهستانی یونانی ساخته شده از سه جلد زاویه دار
نیمکت چرم خمیده جلوی میله با نازک کاری چوبی در رستوران میمی کاکوشی
برای تقسیم بندی داخلی می توان از صفحه های کشویی مشبک استفاده کرد

از صفحه های مشبک کشویی ساخته شده از چوب تیره می توان برای تقسیم رستوران پلان باز به دنباله ای از فضاهای کوچکتر برای حفظ حریم خصوصی و رویدادهای خاص استفاده کرد.

همه نورپردازی ها و همچنین میزهای لبه دار و مجموعه ای از صندلی ها توسط پیراژه لیز در خانه طراحی شده است.

گوشه نشیمن چوبی با چراغ آویز منگوله دار در قسمت داخلی توسط پیراجان لیز
چراغ های آویز تسمه ای یادآور دهه 1920 است

دیگر دکوراسیون داخلی رستوران های ژاپنی عبارتند از کوتوری در سائوپائولو ، که شامل تکنیک های نازک کاری سنتی است ، و رستوران سوشی Maido لندن با دیوار شیشه ای به سبک 1960 و روکش چوبی گیلاس تیره.

عکاسی توسط ماها نصرا ادهبه

دیدگاهتان را بنویسید