فولاد ضد زنگ، برنج و پلی کربنات از جمله موادی هستند که توسط شرکت نیویورکی Dreamscript Lab برای ایجاد یک رستوران چینی کوچک با فضایی آینده نگر استفاده می شود.


آزمایشگاه دامپلینگ که در محله دهکده شرقی واقع شده است، غذاهای معاصری را سرو می کند که تحت تأثیر غذاهای ساحلی چینگدائو در شمال چین قرار دارند. به طور خاص، رستوران بر روی کوفته هایی با پر کردن غیر معمول تمرکز دارد.

سطوح Terrazzo در آزمایشگاه دامپلینگ
آزمایشگاه دامپلینگ در دهکده شرقی منهتن طوری طراحی شده است که فضایی آینده نگرانه داشته باشد

یک شرکت محلی گفت: «مفهوم پشت این رستوران این است که کوفته‌های چینی را با معرفی چاشنی‌های غیرسنتی جدید و در عین حال جذب مهمان‌ها برای آزمایش دستور العمل‌های جدید مانند یک آزمایشگاه، دوباره ایجاد کند.» آزمایشگاه Dreamscriptکه چندین رستوران آسیایی را در منهتن طراحی کرده است.

برای آزمایشگاه دامپلینگ، هدف طراحان ایجاد محیطی جذاب بود که روحیه تجربی غذاخوری را منتقل کند. برای “داخلی آینده‌نگر و آزمایشگاهی”، این تیم از موادی استفاده کرد که اغلب در قسمت‌های غذاخوری یافت نمی‌شوند، از جمله پلی کربنات و فولاد ضد زنگ.

دیوار سبز در رستوران
راه پله به زیرزمین با یک دیوار سبز قاب شده است

این غذاخوری با مساحت 1650 فوت مربع (153 متر مربع) در پلان تقریباً مستطیلی، در یک طبقه اصلی و سطح زیرزمین قرار دارد و حداکثر 30 نفر را در خود جای می دهد.

پس از ورود، ناهارخوری ها با یک بار و اتاق غذاخوری غرق در نور طلایی روبرو می شوند.

سقف آینده نگر در آزمایشگاه دامپلینگ
در طبقه پایین، نور از طلایی به آبی تعویض شده است

در امتداد یک دیوار یک ضیافت چرم مصنوعی و پارچه، میزهای فولادی ضد زنگ و صندلی های اکریلیک قرار دارد. در امتداد دیوار دیگر میله ای قرار دارد که با کاشی های خاکستری بافت پوشیده شده و با چهارپایه های اکریلیک پوشیده شده است.

READ  فروش روز کارگر 2022 که در واقع ارزش خرید دارد

پشت میله یک پس زمینه دو لایه پلی کربنات است که از پشت روشن می شود. اتاق همچنین دارای جزئیات نورپردازی برنجی و سطوح پوشیده شده با کاشی های چینی است که شبیه به ترازو است.

از بار، میهمانان از پلکانی که با دیواری سبز رنگ با گیاهان تقلبی محصور شده است پایین می آیند و وارد یک ناهارخوری جمع و جور می شوند.

پانل های پلی کربنات با نور پس زمینه دیوارها را می پوشانند، در حالی که سقف با کاشی های فولادی ضد زنگ پوشانده شده است که شبیه آب موج دار هستند. رنگ آبی سرد اتاق را پر کرده است.

آزمایشگاه دامپلینگ
پانل های پلی کربنات و مبلمان استیل ضد زنگ به زیبایی شناسی کمک می کنند

تیم گفت: «فضای کلی فضایی توهم‌آمیز اما بازیگوش دارد.

این تیم گفت که نورپردازی نقش کلیدی در سرتاسر غذاخوری دارد و اشاره کرد که هیچ نورپردازی مستقیم سنتی وجود ندارد.

دیوارهای پلی کربنات
سایه های گیاهان را می توان از طریق دیواره های پلی کربنات شفاف دید

این تیم گفت: «بیشتر منابع نور در دیوارها فرورفته، پشت پانل‌های پلی کربنات پنهان شده‌اند، و برای برجسته کردن عناصر معماری، در زیر نوک پله‌ها و نرده‌ها پنهان شده‌اند.

خالقان Dumpling Lab – آشپز Xiaomei Ma و شرکای Chao Wang و Lu Dong – همچنین پشت سر فروشگاه نودل East Village Hunan Slurp هستند. این غذاخوری که توسط استودیوی New Practice طراحی شده است، دارای دیوارها و سقفی است که با تخته های منحنی از چوب چند لایه پوشانده شده است.

عکاسی توسط Dreamscript Lab انجام شده است.


اعتبار پروژه:

طرح: آزمایشگاه Dreamscript
طراح اصلی: هائو چانگ

READ  استودیوی طراحی نوت، ویکینو پویا را با مجموعه ارائه می کند

دیدگاهتان را بنویسید