طراحان داخلی در سرتاسر جهان به Dezeen گفتند که طراحی داخلی در سال 2024 بر فردگرایی متمرکز خواهد شد و با افزایش طراحی هوش مصنوعی مواجه خواهد شد در حالی که رنگ ها با گرم شدن کره زمین مشخص خواهند شد.

در حالی که به نظر می رسد روند استفاده از مواد محلی و مواد زیستی پایدار بارزتر شود، طراحان همچنین معتقدند که فضای داخلی از رنگ های خاکی و اشکال نرمی که در طول سال های همه گیر دیده می شود دور می شود.

با این حال، به نظر می رسد روند حداکثری پیش بینی شده توسط بسیاری در سال 2023، جای خود را به برداشتی فردگراتر از فضای داخلی داده است، با تمرکز بر سادگی و یادآوری طرح های هالستون، پیشگام مد ایالات متحده.

طراحی داخلی توسط استودیو بکی کارترطراحی داخلی توسط استودیو بکی کارتر
استودیو بکی کارتر فضای داخلی رستوران Cecchi را طراحی کرد. عکس جوزف کرام

بکی کارتر، بنیانگذار همنام، می‌گوید: «من علاقه فزاینده‌ای به زیبایی‌شناسی پساصنعتی و پالایش آرام مشاهده می‌کنم. استودیوی آمریکایی.

او افزود: «ماکسیمالیسم اکنون غیر قابل لمس به نظر می رسد. “حتی نرمی رحم مانند الهام دهه 1970 که ما بسیار دیده ایم، شروع به احساس سنگینی و بیش از حد می کند.”

در مدرنیته هالستون هوای تازه ای وجود دارد: مواد ساده و بی دردسر، چیدمان ظریف، با جزئیات، اما بدون افراط.

“ما یک تغییر جهت را پیش بینی می کنیم”

Yohei Terui و Hiromu Yuyama از استودیوی ژاپنی I IN نیز معتقدند که ما شاهد فاصله گرفتن از رنگ های خاکی در فضای داخلی خواهیم بود.

این دو نفر به Dezeen می‌گویند: «در طول چند سال گذشته، موضوع حول رنگ‌های خاکی و سادگی با استفاده از مواد طبیعی چرخیده است.

آنها افزودند: «با این حال، ما یک تغییر جهت را پیش‌بینی می‌کنیم و بر خلاف سبک قبلی، به سمت رویکردی «تزیینی‌تر» می‌رویم.

ما معتقدیم که این تغییر ناشی از تمایل غالب به ابراز وجود و فردیت در فرهنگ امروزی است.

طراح داخلی مستقر در دهلی نو ایرام سلطان ترجیح برای طرح‌های فردی بیشتر را تکرار کرد و گفت: «طراحی احساسی، فضاهای شخصی‌سازی‌شده، رویکردی تازه نسبت به مواد، پرداخت‌ها و بافت‌ها، و فضای داخلی آسان، گرم، راحت و پایدار».

فضاهای داخلی به جای طراحی های ایجاد شده توسط هوش مصنوعی بر روی “مکان های واقعی” تمرکز کنند

افزایش هوش مصنوعی (AI) در سال‌های 2022 و 2023 نیز ذهن مردم را به خود مشغول کرد و چندین طراح به واکنش‌های منفی علیه طراحی‌های دیجیتال اشاره کردند.

READ  خانه معلق پل نهری بین تپه های کالیفرنیا

طراح مستقر در بریتانیا گفت: “فضاهای به یاد ماندنی و سفارشی که توسط Pinterest و AI تولید نمی شوند ترجیح داده می شوند، زیرا رقابت با طراحی داخلی و فناوری هوش مصنوعی رشد می کند.” تولا اوجولاپه.

استاندارد، ایبیزا توسط استودیو Oskar Kohnenاستاندارد، ایبیزا توسط استودیو Oskar Kohnen
استاندارد در ایبیزا توسط Oskar Kohnen طراحی شده است. عکس سالوا لوپز

به گفته استودیوی Oskar Kohnen مستقر در لندن، در سال 2024، طراحی داخلی بیشتر در مورد ایجاد فضاهای ملموس خواهد بود.

اسکار کوهنن، بنیانگذار استودیو، گفت: «ما می‌خواهیم کمتر خانه‌های رویایی دیجیتالی سال‌های همه‌گیر را ببینیم و به مکان‌های واقعی بازگردیم. “فضای داخلی مفهومی آینده نگر که ارزش بلندمدت را به جای اثرات ایجاد می کند.”

جولین سبان از استودیوی فرانسوی Uchronia با این موضوع موافق است و می‌گوید: “بزرگترین روند، مواد بسیار بافتی، دنج و راحت مانند قیچی یا پشم ضخیم خواهد بود. از آنجایی که مردم به پادزهری برای دیجیتال نیاز دارند، باید دنیای فیزیکی را احساس کنند.”

سال 2024 ممکن است شاهد “احیای مجدد سبک هنر و صنایع دستی” باشد.

وقتی نوبت به روند مواد در سال 2024 می رسد، طراحان ترجیح می دهند با مواد طبیعی و محلی کار کنند.

پدرو رامیرز د آگیلار، یکی از بنیانگذاران استودیو مکزیکی، گفت: برای من، مواد طبیعی با اتصال قوی به محل قرارگیری آنها پیوند عمیقی با طراحی امروزی دارند. RA!

“من معتقدم موادی مانند چوب و گچ های طبیعی نقش مهمی در ایجاد حس زمین شدن دارند.”

رستوران POPL توسط Spacon & Xرستوران POPL توسط Spacon & X
Spacon & X اسپین آف Noma POPL را طراحی کرد. عکس از Bjørn Bertheussen

Malene Hvidt شریک استودیوی دانمارکی Spacon & X استدلال می کند که مواد استفاده شده بر رنگ های انتخاب شده برای دکوراسیون داخلی نیز تأثیر می گذارد و می گوید: “ما همچنین سعی می کنیم از رنگ هایی استفاده کنیم که بر ظاهر طبیعی خود ماده تاکید می کند، مانند درمان چوب با دانه کتان رنگی برای حفظ رنگ. الگوی دانه.”

این احساس توسط تیم گریر، کارگردان استودیوی استرالیایی TZG تکرار شد. او گفت: “امیدوارم که شاهد مواد طبیعی بیشتری با پرداخت های پیچیده و ناپایدار کمتری باشیم.”

سلطان افزود: “من فکر می کنم حرکت به سمت پایداری، استفاده از مواد طبیعی بیشتر و احیای سبک هنر و صنایع دستی را شاهد خواهد بود.”

“بازگشت واقعی به رنگ های پررنگ ثابت وجود دارد”

رنگ‌های فضای داخلی ما در سال آینده از رنگ‌های تازه کم‌رنگ، مانند پسته‌ای، تا سایه‌های قوی‌تر خواهد بود.

از نظر پالت، احساس می‌کنم بازگشتی واقعی به رنگ‌های پررنگ یکدست وجود دارد – چه یک مشت از سبز زمردی، زرد خردلی یا ایو کلاین آبی برای برانگیختن انرژی بصری. بیان مادی و لمس نیز یک تمرکز کلیدی برای آندره فو ، طراح هنگ کنگ گفت: استودیوی من در سال آینده.

READ  ایزابل هایلمن کارگاه نساجی پاریس را به آپارتمان زیر شیروانی تبدیل می کند

“مشتریان برای بیان شخصیت و ارزش‌های خود تجربیات خود را در پی دارند – این منجر به آگاهی بیشتر از نقش طراحی در حوزه مهمان‌نوازی شده است.”

کارتر گفت: “من عاشق دیدن رنگ زرد روشن و لیمویی لیمویی هستم. همچنین فکر می کنم پسته هنوز به اوج خود نرسیده است.”

سبان گفت: “ترند رنگ ها و مواد رنگ های بسیار گرم و به طور خاص نارنجی خواهد بود زیرا ما به شادی و گرم کردن چیزها نیاز داریم.” با مهم‌تر شدن گرمایش جهانی، این همان رنگی خواهد بود که به آن عادت کرده‌ایم.»

تیتی اوگوفره، طراح نیجریه‌ای، افزود: «از حالت معمولی خارج شوید زیرا دنیا رنگ‌های گرم و خاکی الهام گرفته از مناظر و رنگ‌های التقاطی برگرفته از عبارات فرهنگی مختلف را می‌پذیرد که همگی با موادی با منابع پایدار ساخته شده‌اند».

بیوفیلیا همچنان “یک عنصر اصلی” خواهد بود

طراحان دژین با همه گفتند که آنها موضوع پایداری را جدی می گیرند. طراح مستقر در ایالات متحده گفت که نیاز به ایجاد “طراحی پایدار” وجود دارد جیانکارلو واله.

او استدلال کرد: “پایداری را نمی توان از دنیای ساختمان جدا کرد.” “پایدارترین کاری که یک طراح می تواند انجام دهد این است که چیزی بسازد که بعد از مدت کوتاهی کسی نخواهد آن را از بین ببرد.”

استودیو Giancarlo Valle یک نمایشگاه استکهلم ایجاد کرداستودیو Giancarlo Valle یک نمایشگاه استکهلم ایجاد کرد
گره های نوردیک در استکهلم دارای فضای داخلی توسط استودیو Giancarlo Valle است. عکس از Nordic Knots

Spacon & XHvidt اضافه کرد که مشتریان همچنین در مورد پایداری به طور فزاینده ای خواستار هستند.

او گفت: «پایداری به سرعت در حال تبدیل شدن به یک ملاحظات کلیدی در طراحی داخلی است.

“استودیوهایی مانند ما همیشه به دنبال راه‌های جدیدی برای مسئولیت‌پذیری فزاینده هستند – این همان چیزی است که مشتریان انتظار دارند زیرا ما در مجموع از تأثیر خود بر روی کره زمین، به‌ویژه برای نسل‌های آینده آگاه‌تر می‌شویم.”

این تمرکز در استفاده از گیاهان و درختان در داخل خانه و همچنین در فضای باز برای ایجاد طرح‌های بیوفیلیک دیده می‌شود – فضاهای داخلی که بیشتر به محیط طبیعی مرتبط هستند.

Ojuolape می گوید: “Biophilia همچنان یک عنصر اصلی در زیبایی شناسی طراحی و همچنین پوشش های زیبا، طبیعی و سالم خواهد بود.”

READ  استاندارد معماری فضای داخلی فروشگاه صورتی پل اسمیت در لس آنجلس را تازه می کند

سلطان موافقت کرد: “جنبش بیوفیلیک قوی باقی خواهد ماند.”

“در آینده، “بالا” ممکن است به معنای کار صنعتگر محلی باشد.”

اوگوفر افزود که طراحی پایدار بر جوامع محلی متمرکز خواهد شد.

او گفت: «پایداری با پروژه‌های مشارکتی که جوامع محلی را توانمند می‌سازد و اصول طراحی دایره‌ای را در بر می‌گیرد، که نشان‌دهنده تعهد جمعی به شیوه‌های آگاهانه زیست‌محیطی در سراسر جهان است، صحنه‌ای جهانی را طی می‌کند.

رامیرز د آگیلار از RA موافق است: “شخصاً، من معتقدم که پایداری در ساختن با دست محلی، استفاده از مصالح محلی برای ایجاد حس عمیق جامعه و کاهش انتشار کربن است.”

«معماران از زمینه‌های فوری خود آگاه‌تر می‌شوند و ترس از استفاده از «مصالح پیشرفته» را از دست می‌دهند. در آینده نزدیک، «بالاترین» ممکن است به معنای کار صنعتگر محلی باشد.”

از فضای داخلی محافظت می کنداز فضای داخلی محافظت می کند
Uchronia معتقد است که مانند کافی شاپ پاریس رنگ های گرم را خواهیم دید. عکس از Félix Dol Maillot

در نهایت، طراحان همچنین قصد داشتند سال آینده فناوری را در فضای داخلی خود بگنجانند.

سلطان گفت: «تکنولوژی برای ارتقای کیفیت زندگی استفاده خواهد شد.

تروی و یایاما از من وارد شدمکه منسوجات را به عنوان یک روند قوی در سال آینده می بیند، گفت: همکاری بین طراحی داخلی و صنایع مد می تواند به توسعه فناوری جدید کمک کند که به نوبه خود امکان ایجاد فضاهای نوآورانه را فراهم می کند.

فو معتقد است که این می تواند به پایدارتر کردن پروژه ها نیز کمک کند و گفت: “من فکر می کنم ملاحظات پایداری جنبه جدایی ناپذیر رویکرد طراحی من است، همه اینها یک عمل ارگانیک و ناخودآگاه است – از انتخاب مواد گرفته تا ادغام فناوری در طراحی بدون نیاز به … تضعیف تجربه کلی در ذهن.”

Dezeen در عمق
اگر از خواندن مصاحبه ها، نظرات و ویژگی های Dezeen لذت می برید، در Dezeen In Depth مشترک شوید. این خبرنامه که در آخرین جمعه هر ماه ارسال می‌شود، مکانی واحد برای خواندن داستان‌های طراحی و معماری در پشت سرفصل‌ها فراهم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید