عرب و بریتانیایی بودن، طراح سمر ماکارون او می گوید که او در فضای بین این دو از طریق کاری که شامل نکات ظریف، پیچیدگی، تعامل و بازی است، وجود دارد. طرح‌های ثمر برای همیشه در جستجوی فرصت و اطلاعات، تقاطع‌ها، ادغام‌ها، هم‌ترازی‌ها و واگرایی‌هایی را که می‌توان بین زبان، فرهنگ، زیبایی‌شناسی و رویکردهای بصری یافت، بررسی می‌کند.

دنیای طراحی جایی است که سمر مدت زیادی است که می‌دانست به آن تعلق دارد. «شاید 8 یا 9 ساله بودم، خواهر و برادرهایم در فضای باز بازی می‌کردند، اما من تصمیم گرفته بودم که یک خانه سه بعدی از کاغذ در کتاب طراحی ادبیات فرانسوی‌ام بسازم. کتابی را که می‌خواستم برایش طراحی کنم، به یاد نمی‌آورم، و نمی‌دانستم هنر کاغذی در آن سن چیست، اما چیزی که در ذهنم ماندگار شد، رضایت از تبدیل ایده‌ای در ذهنم به زندگی واقعی بود.» «لذتی که یک بار به دست آوردم، علیرغم تمام موانع خلاقانه، بدون دانستن چیزهای زیادی، و پشته‌های کاغذی که روی آن کار کردم، به این ایده انتزاعی دست پیدا کردم… من کاملاً غوطه‌ور بودم، در جریان کامل، غافل از اینکه خواهر و برادرم چه می‌کردند و هر چیزی. خارج از صفحات کتاب طراحی من.»

زنی روشن پوست با موهای تیره و مجعد که ژاکت آبی سلطنتی و گردنبند بلند طلایی پوشیده است

Samar Maakaroun \ عکس: Arnaud Mbaki

در یک مقطع، سمر نمایشی را تجربه کرد خاویر لو روی – “محصول شرایط” (1999) – در جشنواره آیلول در بیروت. این تاثیر گذاشت، و همچنین اتفاقاً نمونه فوق العاده ای از کراس اوور است. او گفت: «این یک نوع اجرای سخنرانی درباره زندگی دوگانه این هنرمند به عنوان یک طراح رقص و همچنین یک زیست شناس مولکولی بود. این داستان به طور خلاصه تشابهاتی را بین محیط های کنترل شده آزمایشگاه های علمی و ناتوانی یا توانایی او در کنترل بدنش ترسیم کرد. به یاد دارم که مجذوب شوخ طبعی او شده بودم، که چگونه چنین دوگانگی ساده را به یک اجرای بسیار جذاب تبدیل کردیم، در حالی که سوالات فلسفی را در مورد ساختارهای کنترل و سلسله مراتب قدرت مطرح کردیم. بازیگر در فضایی بین دو طرف صحنه حرکت می کرد، یکی به علم و دیگری به رقص، همسویی فضایی ساده و موثر با موضوع.

READ  برچسب های رنگارنگ الهام گرفته از آرایش برای مجلات، برنامه ریزان و موارد دیگر

با بیش از دو دهه تجربه، Samar این شانس را داشته است که با برخی از بزرگترین استودیوهای طراحی جهان، از جمله Pentagram، M&C Saatchi و Apple، روی هویت های برجسته کار کند. او به M&C Saatchi کمک کرد تا اولین برند مقصد یکپارچه را ایجاد کند – برند دبی – که در سال 2014 راه اندازی شد و هنوز هم قوی است. در سال 2015، سمر به اپل در ساخت برند خود به زبان عربی با تیم های دیجیتال، خرده فروشی و چاپ کمک کرد. و او با پنتاگرام برای تغییر نام سبد رسانه ای ابوظبی کار کرد و بعداً برند دیریه سیتی را زنده کرد.

سپس در سال 2022، سامار و تیمی متشکل از چهار طراح، که سه نسل را شامل می‌شوند و به هفت زبان بین آنها صحبت می‌کنند، تشکیل شدند. راست به چپ. این استودیو با گردهم آوردن طراحانی که هر جنبه ای از طراحی برند را پوشش می دهند – از نامگذاری و استراتژی، هویت برند، طراحی حرکت، علائم و راه یابی تا توسعه محتوای دیجیتال، مشاوره فرهنگی و سرمقاله، رویکرد جدیدی را به صنعت طراحی لندن معرفی کرد. طرح. به طور خلاصه، راست به چپ در طراحی برندهای ترکیبی با ادغام دنیاها، فرهنگ ها و زبان ها تخصص دارد.

وقتی طراحی نمی کند، از آشپزی یا پیاده روی لذت می برد تا از حالت کار به زندگی شخصی تغییر مسیر دهد. امروز سمر ماکارون به ما می پیوندد جمعه پنج!

هنر سیاه انتزاعی روی کاغذ سفید

سمیر سایق، سکته‌هایی در گفتگو، کلیمات و حروف، مرکب روی کاغذ، 70 در 100 سانتی‌متر، 1392 \ عکس با اجازه‌ی شرکت Athr Art

1. سمیر سایق

سمیر سایق هنرمندی باورنکردنی است که مجموعه کارهایش در نوسازی خط عربی ده ها سال را در بر می گیرد. او در دوران لیسانس معلم تایپوگرافی عربی من بود و اکنون یک دوست و مربی است. سمیر به من و همه طراحان نسل من چیزهای زیادی در مورد تایپوگرافی، زندگی و هنر فیلمنامه آموخت. کارهای او الهام بخش همه کسانی است که امروزه با تایپوگرافی عربی کار می کنند. سمیر یکی از آن هنرمندانی است که از زمان خود جلوتر است و امیدوارم روزی بتوانم به زودی در یکی از موزه‌های طراحی لندن، نمونه کارهای او را ببینم.

تصویر یک عربی در جامه با متن عربی

مجوز استفاده از عکس آرشیو طراحی عربی

آرشیو طراحی عربی یک پلتفرم باز است که اسنادی از تاریخ طراحی در جهان عرب را دیجیتالی می‌کند، از جمله جلد کتاب، پوستر، تمبر، دعوت‌نامه، و سایر موارد جدید. هدف آن رسیدگی به فقدان مطالب بایگانی منبع باز، کمبود کتاب های تاریخی در زمینه طراحی، و همچنین فقدان ابتکارات دولتی محلی برای نوشتن و حفاظت از تاریخچه خلاقانه آنهاست. تاریخچه های ما از حال و آینده ما خبر می دهد و برای هر طراح فعال امروزی ضروری است. من انتخاب کردم که این انتخاب را بگنجانم زیرا این یک تلاش جاه طلبانه بزرگ است که ارزش جشن گرفتن دارد.

صفحه قرمز، زرد، سیاه و سفید از یک کتاب پاپ آپ

عکس: یی-ژی هوانگ

اگرچه این کتاب برای کودکان طراحی شده است، اما با ورق زدن صفحات آن لذت فراوانی را احساس می کنم. اشکال و ساختارهای ایجاد شده با کاغذ رنگی با ضخامت های مختلف فقط لذت بخش است. این یک شی مجسمه‌سازی فوق‌العاده است که در هر صفحه شگفت‌انگیز متفاوتی را به نمایش می‌گذارد. شاید این کتاب، به نظر من، یکی از تکرارهای ممکن برای طراحی خوب باشد: ترکیب رنگ و علم، بازی با فرم و بافت، حذف تمام موارد اضافی، ساختن زیبایی برای پایان دادن به چیزی که شگفت‌زده و لذت بخش است. در تمام این مدت باعث می شود که ظاهراً بدون زحمت به نظر برسد.

عکس: سمر معکارون

4. سایت میراث ملی هگرا (AlUla)، عربستان سعودی

من اخیراً این فرصت را داشتم که از AlUla دیدن کنم تا یک کارگاه آموزشی با مردم محلی به عنوان بخشی از برنامه ای به کارگردانی Arts AlUla در عربستان سعودی برگزار کنم. در طول اقامتم این فرصت را داشتم که به یک تور با راهنما در سایت میراث خیره کننده، هگرا، که در تصویر بالا آمده است، بپیوندم. این روزها به ندرت می‌توان مقصدی را پیدا کرد که این‌قدر جذاب باشد و در عین حال از کتاب‌ها و وبلاگ‌های سفر پنهان باشد. آنچه در این مکان بسیار چشمگیر بود تضاد تضادها، صحرا و واحه، گرمای روز و سرمای شب، شن های هموار و کوه های بافت کاملاً ناهموار، شهر قدیمی و معماری جدید، کشاورزان سنتی در آمیختگی با هنرمندان معاصر بود. انرژي مكاني كه در هماهنگي با زمينه اش دگرگون مي شد، محسوس و نشاط آور بود. تجربه این کشف در وسط صحرا از همه جا فوق العاده بود.

سه نفر برای عکس گرفتن در یک استودیوی طراحی

عکس: سمر معکارون

5. My Studio + Team در سمت راست به چپ

اخیراً با آماری از سال 2019 مواجه شدم که باورش برایم سخت بود، تنها 01.٪ از آژانس های خلاق توسط زنان تأسیس شده اند. من کاملاً از صحت این عدد مطمئن نیستم، اما مطمئن هستم که امروز این رقم بهتر شده است. شانس ها مهم نیست، فکر می کردم مناسب است که تیمم را به عنوان انتخاب پنجم انتخاب کنم، به خصوص لیز و جیکوب که از ابتدا با من بوده اند و به رهبری من اعتماد دارند و هر روز بهترین خود را نشان می دهند.

READ  کاغذ طعم طرح های هیپنوتیزم جدیدی را به مجموعه Femppower خود اضافه می کند

کاری از سمر ماکارون + راست به چپ:

تصویر دیجیتالی از اشکال انتزاعی سفید در پس زمینه سیاه با کلمات 29 کلمه برای 29 حرف

29 Words for 29 Letters یک نمایه تایپوگرافی آزمایشی است که از فرآیند کار با دو زبان و ایجاد پل ارتباطی بین دو دنیای کاملاً متفاوت و در عین حال ایجاد هویت برند الهام گرفته شده است. در این تمرین برای هر حرف الفبای عربی یک کلمه انتخاب کردیم و با سیال بودن معنا و ترجمه بازی کردیم. ما معتقدیم که زبان فرهنگ را تعریف می‌کند و مفاهیمی را ایجاد می‌کند که این فرهنگ درون آن خود را شکل می‌دهد. کلمات نمایش داده شده از زندگی روزمره ما در لندن انتخاب شده اند – بیشتر مفاهیم، ​​عبارات، صداها، بوها، افکار و شیوه های بودن که اغلب خودمان را توضیح می دهیم.

متن عربی قرمز روی پس‌زمینه بنفش روشن با کانفتی

هویت برند برای تلویزیون مجید با همکاری پنتاگرام و هنر و گرافت مجید یک تلویزیون و مجله برای کودکان است که در جهان عرب بسیار محبوب است و متعلق به خانواده ای از برندهای تحت مدیریت ابوظبی مدیا است. بین سال‌های 2017 تا 2019، من با پنتاگرام برای تغییر برند مجموعه کار کردم که مجید یکی از آنها بود. \ تصویر از بسته تلویزیونی ایجاد شده توسط Art & Graft.

گیف متحرک طراحی گرافیک

آزمایشات تایپوگرافی چند زبانه از راست به چپ استودیوی ما چند زبانه است – ما به زبان انگلیسی، عربی، فرانسوی، چینی و ایتالیایی روان صحبت می کنیم. از آنجایی که ما هر روز به عنوان طراح از انواع اسکریپت ها استفاده می کنیم، می خواستیم نحوه مقایسه این اسکریپت ها را بررسی کنیم و مکانی را برای گفتگوهایی که در مورد تایپوگرافی داریم ایجاد کنیم. بنابراین، ما Type Map را در سمت راست به چپ تنظیم می کنیم. در تصویر بالا پوسترهایی پیرامون قوانین نوع، پیشرو، هسته، مدولار بودن در چینی و عربی، اعداد و معنی و گاهی اوقات ازدواج های ترتیب داده شده است.

کارت‌های پاپ‌آپ قهوه‌ای، آبی سلطنتی و زرد روشن روی پس‌زمینه مشکی

کارت عید پاپ آپ در این پروژه از خط کوفی با فرم های بسیار مدولار و هندسی آن استفاده کردیم تا تایپوگرافی را فقط با استفاده از کاغذ به عنوان متریال به معماری تبدیل کنیم. حروف سفارشی، که در اطراف چین‌ها و برش‌های درونی و بیرونی خاص تنظیم شده‌اند، طرح اصلی ما را برای یک کارت پاپ‌آپ با پیام تعطیلات مبارک (عید سعيد) ایجاد کردند. کلمه «عید» در بالاترین سطح قرار داشت و پس از آن «سعید»، کلمه دوم که در زیر قرار داشت، اجازه می‌داد تا پانل‌های عمودی نوع باشند، و پانل‌های افقی برای حمایت از پیام، هنگامی که طرح اولیه کاربردی شد، ما ترکیب می‌کنیم. چندین رنگ در داخل و خارج برای پایان دادن به یک کارت تعطیلات شاد که از جوهر چاپ استفاده نمی کند. \ عکس: چونگ هین چینگ

کلی بیل سردبیر ارشد دیزاین میلک است. این طراح گرافیک و نویسنده اهل پیتسبورگ از زمانی که به یاد می آورد عشق عمیقی به هنر و طراحی داشته است و از به اشتراک گذاشتن یافته های خود با دیگران لذت می برد. وقتی حواسش به هنر و طراحی عالی نرود، او را می‌توان یافت که در آشپزخانه به‌هم ریخته است، تا جایی که ممکن است اطلاعات مصرف می‌کند، یا روی کاناپه با سه حیوان خانگی‌اش. @designcrush او را در شبکه اجتماعی پیدا کنید.

READ  مجموعه مبلمان Brite Bodies سر کارهای خلاقان تأثیرگذار را تکان می دهد

دیدگاهتان را بنویسید