Dezeen nsn: تحصیل در دانشکده معماری و طراحی IE، طراح داخلی راشا التکریتی را تشویق کرد تا بر “فرآیند منتهی به طراحی تاثیرگذار” تمرکز کند.


ال تکریتی، که طراح داخلی ارشد در دفتر مشاوره است SAY Studio در دبی، فوق لیسانس گرفت طراحی داخلی استراتژیک فضاها از دانشکده معماری و طراحی IE در دانشگاه IE.

به گفته التکریتی، این دوره به او آموخت که بر روی فرآیند فکری پشت طراحی داخلی و تأثیر آن به جای زیبایی شناسی به تنهایی تمرکز کند.

التکریتی گفت: “بخش مورد علاقه من در مورد برنامه این است که روی طراحی به عنوان یک موضوع متمرکز نبود، بلکه بیشتر در مورد فرآیند منتهی به طراحی تاثیرگذار بود.”

این شامل انجام تحقیقات بازار، بررسی جامعه شناسی و روانشناسی پشت طراحی، و توسعه راه حل های استراتژیک “مطمئن با آینده” با استفاده از تکنیک های طراحی نوآورانه بود.

التکریتی گفت: «این برنامه تاثیر زیادی بر زندگی حرفه ای و شخصی من داشته است. این یک چشم‌گشا بود که جنبه‌های مختلف زیادی از یادگیری نحوه همکاری با افرادی که غریبه بودند تا مدیریت تیم‌های مستقر در نقاط مختلف جهان را به من آموخت.»

عکسی از راشا التکریتی
راشا التکریتی یک طراح داخلی مستقر در دبی است

این مهارت‌های آموخته‌شده در دانشگاه IE به‌ویژه برای کار فعلی SAY Studio در مورد بازسازی Fairmont Dubai، یک هتل مجلل که در حین ساخت و ساز به روی مهمانان باز می‌ماند، مفید بوده است.

مرحله اول این پروژه شامل نوسازی 275 اتاق و سوئیت است تا تجربه مهمانان هتل را افزایش دهد.

READ  استودیو اندرو تروتر مکان و پنت هاوس را در انبار آتن طراحی می کند

این اتاق ها با در نظر گرفتن “مسافر تجاری مدرن” طراحی شده اند تا ویژگی های مدرن را در خود جای دهند و در عین حال کیفیت مورد انتظار از هتل های Fairmont در سراسر جهان را حفظ کنند.

عکسی از فضای غذاخوری یک اتاق در فیرمونت دبی
التکریتی می گوید که برنامه دانشگاه IE به او آموخت که روی فرآیند فکری پشت طراحی داخلی تمرکز کند

هدف ال تکریتی و تیمش ایجاد فضاهای “بی زمان و در عین حال کلاسیک” بود که هم به تاریخ فیرمونت و هم به “جاه طلبی های ذاتی عظمت” موجود در دبی اشاره می کرد.

التکریتی توضیح داد: «به راحتی می توان دبی را به شکلی که امروز دارد، یک شهر جهانی پر جنب و جوش که مرزها را جابجا می کند و استانداردهای جهانی را تعیین می کند، مشاهده کرد.

او ادامه داد: «اما اگر به چند دهه پیش برگردید، اوضاع کاملاً متفاوت بود. ما بازنمایی نمادین از تنوع و توسعه شهر را احساس کردیم و جاه طلبی الهام بخش را می توان در پویایی مکان آن یافت.

در سرتاسر اتاق‌های هتل، یک پالت رنگی ملایم همراه با مواد طبیعی برای تقلید از مناظر اطراف دبی کار می‌کند. الوارهای گرم برای نشان دادن تپه های شنی و فرش های آبی اقیانوسی و مبلمان مورد استفاده برای انتقال خلیج عربی استفاده می شود.

عکسی از داخل هتل فیرمونت دبی
هدف ال تکریتی در طراحی هتل ایجاد فضاهای “جاودانه و در عین حال کلاسیک”.

به گفته ال تکریتی، او و تیم استودیو SAY با تصمیمات طراحی استراتژیک هدایت شدند، که شامل یک مطالعه امکان سنجی تولید شده توسط یک تیم عملیات داده بود که نیازهای روزافزون مسافران تجاری و افزایش گردشگران را در طول نمایشگاه اکسپو 2020 دبی در نظر گرفت. در اکتبر 2021 افتتاح شد.

این طراح گفت: «تصمیم گرفته شد تا فیرمونت دبی به عنوان هتل پیشرو در جاده شیخ زاید بازگردانده شود و با آن فضایی راحت‌تر و جذاب‌تر ایجاد شود که احساس خانه‌ای دور از خانه را القا کند».

READ  خانواده نورپردازی چوب با یک نماد باستانی مقابله می کند

“در نهایت این ملک به دنبال جذب مشتریان، افزایش ارزش برای مهمانان خود، ارتقای وفاداری و افزایش گردش مالی به عنوان بخشی از تلاش برای همگام شدن با سلیقه های دائما در حال تغییر مسافران جهانی است.”

اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه IE و دوره هایی که ارائه می دهد را می توانید در آن بیابید سایت اینترنتی.

محتوای مشارکت

این مقاله توسط Dezeen برای دانشگاه IE به عنوان بخشی از یک مشارکت نوشته شده است. درباره محتوای مشارکت Dezeen در اینجا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید