واقع در کلایپدا، لیتوانی، VVV بازسازی خانه شهری مینیمالیستی توسط Ieva Baranauskaite of است iB Archstudio، که با یک پلان فشرده تنها 110 متر مربع (تقریباً 1184 فوت مربع) کار می کرد. اخلاق VVV حول استفاده از خط و ریتم به عنوان عناصر اصلی طراحی در محدوده کلی پروژه می چرخد. خانه شهری چالشی را به وجود آورد – شامل همه عملکردهای ضروری و در عین حال حفظ حس وسعت. راه حل؟ انحراف از دیوارهای سنتی و افزودن یک مبلمان چند منظوره و سفارشی، فضا را به طور هوشمندانه ای به مناطق کاربردی مجزا تقسیم می کند بدون اینکه آن را ببندد.

نمایی از فضای نشیمن کاملا سفید مینیمالیستی با میز چوبی و کابینت های زرد کم رنگ

این واحد یک طرح سه طرفه است که به عنوان لنگر برای منطقه ورودی با یک نیمکت و کمد است. آن را به منطقه آشپزخانه که در آن کابینت های بلند ارائه ذخیره سازی اضافی، و در فضای نشیمن با یک میز بلند و نوار به اوج خود می رسد.

نمای نزدیک از میله کانتر بتنی خاکستری در آشپزخانه مدرن

فضا عمدتاً خالی از رنگ باقی می ماند و سطوح و اثاثیه را به رنگ سفید یا سایه های ملایم خاکستری حفظ می کند. استفاده گهگاه از رنگ زرد کم رنگ در کابینت های پایینی آشپزخانه و پانل راه پله بیرونی ظاهر می شود.

نمای زاویه دار آشپزخانه سفید مینیمالیستی و یخچال توکار

از طریق آشپزخانه سفید مینیمالیستی به فضای ناهار خوری با میز چوبی نگاه کنید

طبقه اصلی با یک اتاق نشیمن و ناهارخوری ادامه می‌یابد که دارای دو کابینت دیواری سفارشی است که بالای سطح زمین شناور هستند. این اشیاء، که برای تامین ذخیره‌سازی ضروری طراحی شده‌اند، چیزی بیش از تکه‌های سودمند صرف هستند – آنها عناصر هنرمندانه‌ای هستند که فضای زندگی باز را بهبود می‌بخشند. طراحی شده برای مطابقت با رنگ دیوار پشت، آنها به اجزای جدایی ناپذیر اتاق تبدیل می شوند و با ترکیب، هندسه و سایه ها بازی می کنند که یک محیط تعاملی و بصری جذاب ایجاد می کند.

READ  مفهوم Vision Qe INFINITI یک ژست بلند پرواز + جریان است

نمای داخلی ناهارخوری کوچک با میز چوبی و کابینت های سفید زاویه دار روی دیوار

نمای داخلی ناهارخوری کوچک با میز چوبی و کابینت های سفید زاویه دار روی دیوار با یک در باز

نمای داخلی عصرگاهی ناهارخوری کوچک با میز چوبی و کابینت های سفید زاویه دار روی دیوار

نمای جزئی کم کابینت و کنسول سفید زاویه دار

نمای راهرو به اتاق غذاخوری و اتاق نشیمن خانه مینیمالیست

نمای جزئی از پلکان سفید نیمه باز با زرد کم رنگ در خارج

طبقه بالا که دارای سه اتاق خواب و حمام است، تعهد خود را به یکنواختی حفظ می کند و از تضادها، بافت ها و مواد قوی اجتناب می کند. در عوض، تمرکز به اصلاح دقیق جزئیات و استفاده استراتژیک از سایه های گرم خاکستری روشن، تکمیل شده با زرد کم رنگ و نارنجی تغییر می کند. نتیجه یک فضای نشیمن است که طراوت را در اقامتگاه دمیده و مکانی آرام را برای استراحت در عصرها ارائه می دهد.

نمای داخلی طبقه بالا در فضای کاملاً سفید در حالی که زن تار از پله ها پایین می رود

نمای جزئی زاویه ای از اتاق خواب مدرن مینیمالیستی

عکاسی توسط نوربرت توکاج.

کارولین ویلیامسون سردبیر دیزاین میلک است. او دارای مدرک BFA در عکاسی از SCAD است و معمولاً می‌توان او را در جستجوی کالاهای قدیمی، انجام جدول کلمات متقاطع نیویورک تایمز با قلم، یا بازسازی فهرست‌های پخش در Spotify پیدا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید