با توجه به میزان تلاش مورد نیاز برای ساخت این منبع نور غم انگیز، برای فراخوانی بقایای راس گردام به نظر می رسد یک منبع روشنایی صرف به دستگاه نوری طیفی آسیب می رساند. ایده پشت طراحی آن: برانگیختن حس شگفتی. با بیش از سه دهه تخصص در تبدیل شیشه به اشیاء شگفت انگیز، هنرمند مشهور شیشه پیتر کوواسی به نظر می رسد استعداد ایده آل برای زنده کردن چنین تخیلی است.

نمای زاویه دار بالای سر از لامپ وستیج که روی میز در اتاق تاریک می درخشد.

مخروط سهموی جامد با صورت مقعر ساخته شده از شیشه کریستال ریخته گری منجر به یک منبع نور مجسمه ای می شود که با درخششی طیفی روشن می شود.

رونمایی شد در نمایشگاه TRANSENDENCE به عنوان بخشی از هفته طراحی میلان در سال 2023، شبح مجسمه‌ای الهام گرفته از وحشی‌گری Vestige از ویژگی‌های ذاتی درخشان شیشه مات لذت می‌برد و هاله‌ای ظریف را که در تضاد با موضع محکم لامپ قرار دارد، به اشتراک می‌گذارد. این طرح همچنین اشاره ای به منطقه دورافتاده جنوبی محیط استرالیای غربی است، یک موزه منظره خوش خلق که در آن نور ماه به عنوان یک حضور درخشان اثیری وجود دارد.

نمای پشتی بالای سر از چراغ وستیج که به آرامی در اتاقی تاریک می درخشد.

نمای زاویه دار لامپ شیشه مانند

نمای جلوی نور وستیج که به آرامی در اتاقی تاریک می درخشد.

نمای پشتی نور وستیج که به آرامی در اتاقی تاریک می درخشد.

نمای پشتی از شیشه مات مانند لامپ

هر قطعه از شیشه ریخته گری دست ساخته شده و برای قرار گرفتن بر روی یک پایه آلومینیومی خام شکل گرفته است. همراه با یک دیمر مخروطی ماشینکاری شده که به حضور وزنی جامد آن می افزاید، مجموعه نسخه محدود پنج مجسمه سبک نیز توسط خود کوواچی صیقل داده شده و واکس شده است.

مردی که بین دو لامپ شیشه‌ای مات سیاه‌پوش ایستاده است

راس گردام با وستیج در میلان

پیتر کوواسی، هنرمند شیشه‌ای، لایه‌ای از روغن را روی شلاک می‌مالد تا به جدا کردن پلاگین از قالب خیس کمک کند.

پیتر کوواچی، هنرمند شیشه‌ای، در حال بازبینی یک مجسمه نوری صیقل‌نشده پس از برداشتن آن از قالب

این همکاری، تخصص کوواچی در شیشه‌کاری را که با تمرکز گردام بر هندسی و سورئال هدایت می‌شود، به هم متصل می‌کند، و محدود به نسخه‌ای از پنج نسخه است که به‌طور انحصاری آنلاین در دسترس هستند. rossgardam.com.au تا زمانی که به قیمت 36337 دلار فروخته شد.

دیدگاهتان را بنویسید