آژانس طراحی و معماری Studiopepe در بازسازی طبقه چهارم فروشگاه بزرگ لوکس مشهور شهر La Rinascente به دفاتر و ایستگاه های مترو میلان مراجعه می کند.


طبقه چهارم ، که محل لباس زنانه فروشگاه است ، توسط استودیوی میلان با استفاده از عناصر گرافیکی جسورانه و رنگ های پاپ ، دوباره تصور شده است.

ستون های صفحه نمایش روشن با صندلی قرمز در بخش پوشاک زنان Rinascente
فضای داخلی با لهجه های رنگارنگ از جمله اتاق های متحرک محصور در پرده های نارنجی (تصویر بالا) و صندلی بومرنگ Rodolfo Bonetto (در بالا) پر شده است.

Studiopepe ، در سال 2006 توسط آریانا للی مامی و کیارا دی پینتو در میلان تاسیس شد و فضا را به عنوان مجموعه ای از مناطق که به طرز ماهرانه ای توسط عملکردها و منابع بصری سازمان یافته اند ، تصور کرد.

1980s محل کار میلانی و همچنین عقل گرای شهر ایستگاه های مترو M1 – مورد دوم در سال 1964 توسط معماران ایتالیایی ، فرانکو آلبینی و فرانکا هلگ طراحی شد – از جمله موارد الهام بخش این استودیو بودند.

قفسه های پلکسی گلاس منحنی که مربیان را روی فرش آبی در فضای داخلی خرده فروشی توسط Studiopepe نشان می دهد
سیستمی از قفسه های پلکسی گلاس منحنی در بخش لباس زنانه پیچ و خم می کند

این استودیو توضیح داد: “استفاده از عناصر گرافیکی و زنگ های پاپ که به سبک خیابان های میلان می پردازد ، رویکرد جدیدی بدون جنسیت را در طراحی خرده فروشی منتقل می کند.”

“رنگ به عنوان ابزاری معماری تصور می شود – یک رنگ سبز زمردی ، نقره ای و مشکی یک پالت غیرمعمول ایجاد می کند که با نشانه هایی از زنگ های مرجانی و زرد روشن متحرک می شود.”

نمای کلی بخش لباس زنانه La Rinascente با نمایشگرهای فرش آبی و خاکستری
این بخش از طریق یک راه پله زرد روشن قابل دسترسی است

لوله های فولادی – که برای روکش ستون های نمایشگر و ایجاد پایه های میز استفاده می شوند – اشاره مستقیمی به ایستگاه های زیرزمینی شهر دارند.

موادی مانند فولاد ساتن ، پلکسی گلاس و ترازو با مواد تجربی با بافت های متضاد مانند سیلیپول – ماده ای که در ابتدا توسط آلبینی و هلگ برای پوشش دیوارهای ایستگاه های مترو انتخاب شده است – جفت می شوند. Alusion ، فوم آلومینیومی تثبیت شده ای که برای روکش Fondazione Prada شهر استفاده می شود. و Milleform ، کاشی صوتی پنبه ای مبتنی بر زیست

READ  به اتاق خواب ما خوش آمدید + همه تخت های روکش دار که در نظر گرفتیم و آنچه انتخاب کردیم

برای ایجاد یک احساس داخلی ، این فضا با ترکیبی از مبلمان سفارشی گرد و کابینت های نمایشی و همچنین قطعات طراحی کلاسیک مانند صندلی بومرنگ توسط Rodolfo Bonetto تهیه شده است.

سیستم های قفسه ای پلکسی گلاس ساتن منحنی که پیشنهاد مربی فروشگاه را نشان می دهد نیز به عنوان تقسیم کننده فضا عمل می کند.

اتاق های متحرک دایره ای متمایز این بخش با پرده های نارنجی ساخته شده از چرم ساختاری محصور شده است – این ویژگی استودیوپپه گفت که به درهای تاشو پارچه ای که اغلب توسط معمار ایتالیایی Gio Ponti استفاده می شود اشاره می کند.

میز سنگی فیروزه ای و توپی تودوزی در فضای داخلی خرده فروشی توسط Studiopepe
Studiopepe از بافت های متضاد در داخل کشور استفاده کرده است

تجسم قبلی بخش لباس زنانه طبقه چهارم La Rinascente توسط استودیوی ژاپنی Nendo طراحی شده است. این استودیو که در سال 2013 طراحی شد ، با بهره گیری از عناصر معماری مشاهده شده هنگام کاوش در میلان ، فضایی آرام و خنثی ایجاد کرد.

این استودیو گفت که “این الهام گرفته از برخوردهای غیر منتظره با ویترین مغازه ها ، باغ های حیاط و میادین عمومی است که از خیابان های پشت سرگردان میلان ناشی می شود”.

دیدگاهتان را بنویسید